Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy dni krzyżowe – codziennie o 6.30 będzie Msza św. z procesją wokół nowego kościoła o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. W piątek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych z procesją. Od soboty zaczynamy nabożeństwa czerwcowe. W przyszłą niedziele uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca -  Msza św. o 6.30 dla członków Arcybractwa MB Pocieszenia w j. łacińskim, a wieczorem Msza wynagradzająca Sercu MB za grzechy świata. Po tej Mszy św. spotkanie zelatorów róż różańcowych. Jak co miesiąc zapraszamy na tę wieczorną Mszę św. rodziców oczekujących potomstwa. Wcześniej o 17.30 odmówiony zostanie różaniec fatimski. Po nabożeństwie nastąpi zmianka tajemnic różańcowych róż fatimskich. W Porębie zmianka tajemnic będzie po Mszy dopołudniowej w niedzielę. W najbliższą sobotę ks. proboszcz uda się do chorych, których odwiedza w I soboty. Do pozostałych chorych jak zwykle w I piątek miesiąca.

W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

Przy ołtarzu głównym znajduje się korona, krzyż i kula oraz kapsuła czasu, które będą w najbliższym czasie umieszczone na wieży starego kościoła. Jest to ostatnia okazja by z bliska je zobaczyć. Jeszcze raz wielkie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym można było odnowić te elementy. Ofiarą do skarbonki przy ołtarzu jak również przy wejściu głównym można wesprzeć renowację starego kościoła. Obok znajdują się również pamiątkowe kartki pocztowe – symboliczne  cegiełki wsparcia renowacji.

W poniedziałek Mszą św. o g. 6.30 rozpocznie się wyjazd pielgrzymkowy do Ziemi Świętej.

Tegoroczny festyn parafialny będzie w niedziele 7 lipca – już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu proszę parafian z Zasani lewa strona Zasań lewa strona od r. Adama  Gogól a do r.  Józefy  Moryc.

Poręba. Dziękuję za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych w Porębie 378, 27, 7, 70, 206.

W najbliższym czasie wyruszy po Porębie druga kwartalna kwesta na renowacje kaplicy. Do zamknięcia budżetu obecnego etapu remontu brakuje jeszcze nie całe 20 tysięcy złotych. Bóg zapłać wszystkim za trud kwestowania i ofiarodawcom za złożone datki.