VII Niedziela Wielkanocna - 2.06.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W sobotę święto św. Królowej Jadwigi. Rozpoczęły się nabożeństwa czerwcowe – zapraszamy do licznego udziału także z racji przypadającego w tym roku Jubileuszu 150-lecia Straży Honorowej NSPJ w Polsce.

W przyszłą niedzielę 9 VI przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Procesja będzie szła tradycyjną trasą. Już teraz prosimy rodziny o przygotowanie ołtarzy. W tym roku prosimy o przygotowanie IV ołtarza przez mieszkańców Poręby, a drogi mieszkańców Łęk. Motywem przewodnim dekoracji niech będzie jubileusz 150-lecia straży honorowej w Polsce oraz 50-lecia koronacji obrazu MB Pani Myślenickiej.

 

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Porębie od g. 15.30 w piątek. Do chorych udamy się w piątek i sobotę. Ks. Proboszcz przeprasza chorych, którzy wczoraj czekali na odwiedziny kapłana – pilny wyjazd służbowy uniemożliwił mu dotarcie do nich. Tych chorych odwiedzi z PJ w przyszłą sobotę między 11.30 a 13.00. W piątek spotkanie SH.

 

W przyszłą niedzielę zapraszamy na krótkie spotkanie komendantów i członków zarządu straży pożarnej z naszej parafii o g. 19.00 na plebani w sprawie organizacji festynu parafialnego. Z kolei na g. 19.30 zapraszam członków Rady Ekonomicznej.

 

Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu prosimy Zasań lewa strona od r. Józefy i Tadeusza Gorka do r. Gogól Maria.

Poręba. Dziękujemy za dyżur sprzątania kaplicy i za złożoną ofiarę na kwiaty. Na kolejny tydzień parafian zamieszkałych pod numerami 80, 41, 148, 6, 120.

 

W minionych dniach odeszli do wieczności śp. Stanisław Górka, Józef Górka i Jan Olipra oraz Alicja Kasperczyk. Wieczny odpoczynek…

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni