Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 9.06.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W Porębie Msza św. zostanie odprawiona tylko o g. 16.00.

We wtorek w liturgii wspomnienie św. Barnaby, apostoła. W środę męczenników: bł. Ks. Piotra Dańkowskiego i towarzyszy. We czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W piątek bł. Ks. bp Michała Kozala, męczennika. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Józef Klatka, misjonarz z Madagaskaru. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć jego posługę misjonarską.

We środę na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, dzieci ze scholi oraz młodzież oazową i domowy kościół. Wspólnie będziemy dziękować za kolejny rok formacyjny i prosić o opiekę Matki Najświętszej na czas wakacji. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów dotyczące Uroczystości Bożego Ciała.

 

Koło Gospodyń Wiejskich "Trzemeśnianki" zaprasza w dniu dzisiejszym na "Dzień Rodziny Wielopokoleniowej w Trzemeśni". Rozpoczęcie już o godzinie 15.00 przy siedzibie Koła na tyłach OSP w Trzemeśni. Na dzieci, rodziców i dziadków czekają wspólne gry i zabawy: dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, pieczenie i dekorowanie ciasteczek, robienie ludowych kwiatów, pokazy strażackie oraz pokazy wielkich baniek mydlanych. Wszystkie atrakcje oraz ciepły i zimny bufet GRATIS.

Dziękujemy parafiance z Zasani za wczorajsze sprzątanie kościoła. W kolejnym tygodniu prosimy parafian z Zasani lewa strona od r. Beata Cyrek do r. Anny Zabłockiej.

Poręba. Dziękując rodzinom za dyżur sprzątania kaplicy prosimy na kolejny tydzień parafian zamieszkałych w Porębie 264, 230, 133, 337, 64.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Adam Arendarczyk -  polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni