Dzisiaj w Niedzielę Palmową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Tygodnia. O godz. 17.45 wyruszymy na wyjątkową drogę krzyżową ulicami naszej parafii. Prosimy, aby zabrać na nią świece lub znicze. Wcześniej po Mszy 0 10.15 w Porębie i o 16.15 w Trzemeśni będą odprawione Gorzkie Żale, w czasie których ofiara na tacę zbierana będzie na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu oraz Ciemnicy.

W Wielki Czwartek Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o g. 18.00, a w kaplicy w Porębie o 16.00. Po Mszy św. przeniesienie P. Jezusa do Ciemnicy, w której adoracja trwać będzie do g. 24.00. W Porębie adoracja zakończy się o g. 21.00. Od g. 22.00 do 23.00 prosimy, aby adorację prowadziły Róże Różańcowe naszej parafii. W Wielki Piątek - dzień śmierci P. Jezusa - obowiązuje post ścisły. Od g. 6.00 do 17.00 trwać będzie adoracja P. Jezusa w ciemnicy. W Porębie adoracja od 8.00 do 15.00. O g. 17.00 odprawiona zostanie droga krzyżowa, po której rozpocznie się o 18.00 liturgia Wielkiego Piątku. W Porębie nabożeństwo wielkopiątkowe o g. 15.00.

Adoracja w Grobie Pańskim trwać będzie przez całą noc. Po liturgii Męki Pańskiej odśpiewamy Gorzkie Żale. Od 20.30 do 22.30 prosimy o czuwanie mieszkańców Zasani. Od 22.30 do 24.00 Straż Honorową i chór parafialny. Od 24.00 do 2.00 młodzież parafii. Od 2.00 do 4.00 mieszkańców Trzemeśni. Od 4.00 do 6.00 mieszkańców Łęk i Buliny. O północy będzie droga krzyżowa prowadzona przez młodzież. Adoracja w Porębie trwać będzie do g. 22.00.

W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Pańskim będzie do g. 17.00, a w Porębie od 8.00 do 12.00. Pokarmy poświęcimy o g. 10.00, 11.00 i 12.00, a w DPSie o g. 11.30. W Porębie poświęcenie będzie o g. 12.00. Wieczorem o g. 18.00 rozpoczniemy liturgię Wigilii Paschalnej, na którą prosimy zabrać świece chrzcielne. W Niedzielę Rezurekcja będzie o 6.00, a w Porębie o 8.00. Pozostałe Msze św. będą o 9.00, 12.00 i 17.00 oraz o 15.30 w Porębie. Proszę chór parafialny, orkiestrę z Zasani i OSP naszej parafii o uświetnienie uroczystości Wielkiego Tygodnia.
W tym tygodniu Msze wieczorne odprawiane będą o g. 18.00 ze względu na spowiedź w Myślenicach.

Bóg zapłać sołtysom wsi i radom sołeckim za zorganizowanie wyborów do Rady Parafialnej. Z poszczególnych wsi wybrano następujące osoby: Trzemeśnia – p. Magdalena Górka i p. Joanna Kasprzycka. Bulina – p. Maria Dróżdż. Łęki – p. Ewa Rajca. Poręba – p. Kazimierz Dąbrowski. Zasań – p. Robert Kocajda. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się po świętach Wielkanocnych.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza i środki czystości. W kolejną sobotę proszę parafian z Zasani droga na Kamiennik od p. Ireny Biel do p. Genowefy Moryc. Wyjątkowo to szybkie sprzątanie będzie zaraz po zakończeniu uroczystości Wigilii Paschalnej.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy.W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 47, 49, 128, 8 i 54.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Pachacz – wieczny odpoczynek …!

Gorąco zachęcamy do przeczytania artykułu pt. „Z narażeniem życia” w najnowszym Przewodniku Katolickim. Opowiada on historię pewnej rodziny z naszej parafii, która z narażeniem życia w okresie II Wojny Światowej ukrywała w swoim domu myślenickiego Żyda, dr Grosza.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Wilna, tronu Matki Bożej Ostrobramskiej. Bliższe informacje u ks. Jakuba a zapisy w zakrystii po Mszach św. w niedziele oraz w tygodniu.