Jeszcze raz składam serdeczne „Bóg zapłać” za przygotowanie i liczny udział w Uroczystościach Triduum Paschalnego. Do wczorajszych podziękowań pragnę dołączyć jeszcze słowa wdzięczności Paniom, które niosły świece i fetrony oraz dzieciom, które tak wdzięcznie ozdobiły kwiatami drogę procesji rezurekcyjnej a także młodym strażakom za czyszczenie kostki wokół kościoła.

W najbliższą środę zapraszamy na Mszę św. i nowennę do MB Pocieszenia. W piątek przypada święto św. Marka ewangelisty. Uroczystość św. Wojciecha jest w tym roku przeniesiona na najbliższy poniedziałek. W piątek z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia Bożego – przypada historyczny dla Polski dzień kanonizacji Papieża – Polaka bł. Jana Pawła Wielkiego. Z racji transmisji uroczystości kanonizacyjnych z Watykanu Msza św. o g. 12.00 będzie przesunięta na godzinę 13.00.

We wtorek – jeśli Bóg da – zamontowany zostanie pierwszy witraż poświęcony Janowi Pawłowi II. Będzie on naszą parafialną pamiątką uroczystości kanonizacyjnych Wielkiego Papieża. Dziękuję przy tej okazji Ofiarodawcy za taki prezent na kanonizację.

Najnowszy, podwójny numer Przewodnika Katolickiego w cenie 10 zł poświęcony jest Janowi Pawłowi II i zawiera książkę – pamiątkę kanonizacji.

Bardzo dziękuję parafianom za ofiarne posprzątanie kościoła po uroczystościach wigilii paschalnej oraz za złożoną ofiarę. Tym samym zakończył się ponad roczny cykl dyżurów i od przyszłej soboty proszę, aby na nowo podjęli go parafianie z Trzemeśni-Zarzecza od p. Górka do p. Chmiel.

Poręba

Niech Pan Jezus wynagrodzi wszystkim za ofiarne posprzątanie kaplicy na święta i przygotowane dekoracje kwiatowe oraz złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 86, 210, 187 i 227.