Kalendarz. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Klary, dziewicy. We środę święto NMP Kalwaryjskiej. We czwartek wspomnienie św. Maksymiliana, Marii Kolbego – Patrona kaplicy w Porębie.

W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą w porządku niedzielnym. O g. 17.30 odprawimy nieszpory ku czci Matki Bożej. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie III kwartalna składka inwestycyjna i przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów związanych z montażem zegarów na wieży kościelnej.

Sprzątanie. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni mieszkańcom Trzemeśni Pańskie i Markówka oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców drogi do Poręby prawa strona od p. Łabędź do p. Janczak.

Poręba.

W najbliższym czasie członkowie Komitetu Renowacji Kaplicy udadzą się na III kwartalną kwestę by pozyskać środki na sfinansowanie remontu kaplicy. Prezbiterium wyłożone jest już w kamieniem marmurowym. Ściany prezbiterium i części kościoła przygotowywane są pod malowanie. W niedługim czasie stolarz będzie montował nowe drzwi oraz elementy dekoracyjne w prezbiterium.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów 142, 188, 207, 141 i 309.

W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Henrykę Kramarz z DPS, +Stanisława Kuca, Jana Guronia oraz Marię Moryc – wieczny odpoczynek racz im dać Panie!