Kalendarz liturgiczny. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw w intencji misji. Składka przeznaczona jest również na potrzeby misyjne. Dzisiaj przypada wspomnienie męczennika, bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jutro święto św. Jana Kantego – patrona nauczycieli i wychowawców. Z racji jego święta zapraszamy nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół z naszej parafii na Mszę św. o g. 17.00. We wtorek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię. W środę św. Jana Pawła II – szczególnie w tym dniu zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. nowennową ku czci Matki Bożej.

W sobotę – ostatnią miesiąca – odprawimy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Pocieszenia i w ten sposób zakończymy pierwszy cykl naszej modlitwy. Nabożeństwo różańcowe będzie wyjątkowo o 19.30, a o 20.00 Msza św. z procesją wokół kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Do chorych pojedziemy wyjątkowo w tym tygodniu – w piątek i sobotę, aby chorzy mogli przyjąć Komunię św. na Wszystkich Świętych.

Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Proszę wypełnić je czytelnie pisząc imiona i nazwiska  w mianowniku. Prosimy również zakreślić miejsce i godzinę odczytywania wypominków. Wypominki i ofiary za wywóz śmieci na cmentarzu można składać najlepiej po wieczornych Mszach św..

Porządkując groby prosimy, aby nie pozostawiać śmieci na cmentarzu tylko znosić je do kontenera. Zeschnięte rośliny należy zostawiać na oznaczonym miejscu przy kontenerze. Zwracam się też z apelem do sumienia tych osób, które wyrzucają do kontenera cmentarnego domowe śmieci czy resztki po remontach. Jest to bardzo nieuczciwe tym bardziej, że kilka kilometrów dalej można za darmo wywieźć takie odpady na wysypisko miejskie.

W zakrystii są do odebrania zalegle numery czasopisma „Różaniec” dla róż różańcowych.

W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce przeprowadza się doroczne badanie praktyk religijnych stąd obecność ministrantów i lektorów przy drzwiach kościoła.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni rejon DPS od p. Mleczek do p. Skałka.

Poręba.

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  384, 330, 238, 260 i 226.