Kalendarz liturgiczny. Powoli dobiega końca czas adwentu. W poniedziałek, wtorek i środę ostatnie roraty o g. 7.00. Ze względu na spowiedź Msze wieczorne w poniedziałek i wtorek będą o g. 18.00. W Porębie roraty będą w poniedziałek i wtorek o g. 18.00, a we środę o 8.30.

Jutro w naszej parafii będzie sprawowany sakrament pokuty i pojednania od godz. 8.00 do 12.00 z krótką przerwą o g. 10.00. Popołudniu spowiedź będzie od 14.00 do 18.00 z krótką przerwą o g. 16.00. W Porębie spowiedź będzie od 14.00 do 16.00.

We środę chrześcijańska rodzina gromadzi się na wieczerzy wigilijnej. Musi ona zachować swój religijny i rodzinny charakter. Dlatego powinna poprzedzić  ją wspólna modlitwa rodziny, odczytanie Pisma Św. o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. A o północy gromadzimy się na uroczystej Mszy św. tzw. Pasterce. Poprzedzi ją o 23.30 jutrznia. W Porębie Pasterka będzie o g. 22.30. Składka z Pasterki tradycyjnie przeznaczona jest na fundusz ochrony życia.

W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. W piątek drugi dzień Świąt i Uroczystość św. Szczepana. Dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00. Po Mszy św. o g. 9.00 będzie poświęcenie owsa. Z racji święta w tym dniu nie ma postu. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Proszę o tradycyjne uświetnienie tych uroczystości przez grupy parafialne i Ochotnicze Straże Pożarne, chór i orkiestrę z Zasani.

W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki i świece wigilijne.

Jak co roku zwracam się z prośbą o zorganizowanie kolędowania w poszczególnych wsiach parafii. Przed nami duża inwestycja budowy organów i zebrane z tej racji środki bardzo pomogą w rozpoczęciu tego ważnego dzieła. Zgłosiło się już 6 firm chętnych do wybudowania tego instrumentu. Do końca stycznia mają przesłać konkretne oferty. Pomimo dużego wysiłku niech nie zabraknie chęci i zapału. Zachęcam też młodych ludzi do włączenia się w to kolędowanie.

W sobotę obchodzimy święto św. Jana Apostoła. Po Mszy św. o 7.00 będzie poświęcenie wina. Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Józefa i Maryi.

W sobotę rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Ks. proboszcz uda się od g. 9.00 na Bulinę Górna od p. Kościelniak do p. Kęsek

6 stycznia o godz. 14.30  odbędzie się w naszym kościele tradycyjny festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”, śpiewanych przez dzieci do lat 6. Zapisy dzieci na festiwal u ks. Jakuba do 25 grudnia.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom za trud sprzątania kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższą wtorek  proszę parafian z Łęki lewa strona od p. Gogól do p. Szczepańskich. W sobotę z kolei proszę Łęki lewa strona od p. Gorczyca do p. Górka.

Poręba. Bóg zapłać za trud sprzątania kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę na kwiaty. W najbliższym tygodniu  proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 103, 183, 181, 114 i 177.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jan Wójtowiec i Józef Tułacz. W wigilie minie 25 r. śm. ks. proboszcza Władysława Murzańskiego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.