Kalendarz liturgiczny. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Scholastyki, we środę NMP z Lourdes a w sobotę świętych Cyryla i Metodego. W przyszłą sobotę przeżywać będziemy w naszej parafii Dzień Chorych – o g. 10.00 sprawowana będzie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Od 9.30 okazja do spowiedzi dla chorych.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40-to godzinne. Adoracja w tym dniu będzie trwać od g. 15.00 do 17.00 a w Porębie od 11.30 do 15.30. Prosimy o prowadzenie adoracji członków Straży Honorowej i chóru parafialnego.

Jesteśmy w środku sezonu grzewczego, kiedy przychodzą największe płatności związane z ogrzewaniem kościoła. Za sam miesiąc grudzień musimy zapłacić 4,5 tys. zł a przed nami jeszcze trzy miesiące grzewcze. Dlatego zwracamy się z prośbą – na ile kto oczywiście może – o nieco większe ofiary na tacę w przyszłą niedzielę na ten właśnie cel.

Stowarzyszenie hospicyjne z Wiśniowej prosi o przekazanie 1% podatku na działalność hospicyjną w naszym rejonie. Bliższe informacje znajdują się na ulotkach, które można wziąć przy wyjściu z kościoła

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Zasani lewa strona od r. Jana Lenarta do r. Piotra Lenarta

Poręba.

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy.W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 47, 49, 128, 8 i 126.

Polećmy miłosierdziu Bożemu śp. Bronisławę Żądło i Zofię Dudę, które odeszły do wieczności.