PIELGRZYMKA PARAFIALNA Z TRZEMEŚNI

GÓRA ŚW. ANNY - PRAGA – KUTNA HORA

TERMIN: 11.06 – 14.06.2015r.

I Dzień:(11.06.15r) Wyjazd z Trzemeśni po Mszy św. o godz. 7 00.

Udajemy się w kierunku Kłodzka po drodze nawiedzając Sanktuarium św. Anny z cudami słynącą figurą św. Anny trzymającą na jednej ręce swoją córkę Najświętszą Maryję Pannę a na drugiej swojego wnuka a naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Nawiedzenie kompleksu klasztornego Ojców Franciszkanów, gdzie pielgrzymował nasz wielki święty Jan Paweł II oraz modlitwa przy stacjach Drogi Krzyżowej zbudowanej na wzór Jerozolimy. Przyjazd do Kłodzka, zakwaterowanie i nocleg.

II Dzień:(12.06.15r) Śniadanie. Wyjazd do Pragi a następnie zwiedzanie zabytkowej części Pragi: Wzgórze Zamkowe –Hradczany, klasztor na Strahowie, Muzeum Miniatur, Kompleks Pałacowo Zamkowy wraz z Katedrą św.Wita. Przejście na Małą Stranę, czas wolny. Następnie Wyspa Kampa oraz spacer na jeden z najpiękniejszych średniowiecznych mostów – Most Karola. Powrót do hotelu, obiadokolacja, Przejazd na spektakl „Woda, Światło, Dźwięk” – najpiękniejsza fontanna w Pradze, nocleg.

III Dzień:(13.06.15r) Śniadanie. Ciąg dalszy programu po Pradze: Dzielnica żydowska – Josefów, cmentarz , Ratusz, synagogi, przejście na Rynek Starego Miasta Ratusz wraz ze słynnym zegarem Orloj, kościół Marii Panny, pomnik Jana Husa.

Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

IV Dzień:(14.06.15r)  Przyjazd do Kutnej Hory – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Program: Katedra św. Barbary, Kaplica Czaszek, krótki spacer po Starym Mieście. Powrót do Trzemeśni w godzinach wieczornych.

Koszt pielgrzymki: 100 euro i 350 zł

Cena zawiera:

• przejazd autokarem Lux- klimatyzacja, WC, barek, video, podatek VAT,
  • zakwaterowanie w pokojach 2/3 osobowych z łazienkami
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje.
  • ubezpieczenie NNW, KL,
  • parkingi, opłaty drogowe i turystyczne
  • opieka pilota/przewodnika i osoby duchownej na trasie.
    Cena nie zawiera  -  napojów do kolacji, biletów wstępu do wybranych zwiedzanych obiektów i biletów komunikacji miejskiej, biletu wstępu na fontannę krzyżakową.  (ok. 1000 koron).
    Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie, program może być zmodyfikowany.
  • Przy zapisie wpłata 100 zł. Euro płacimy po przekroczeniu granicy.
  • Spotkanie organizacyjne 20. 05. 2015 po Mszy św. wieczorowej o godz. 18 00 w kościele.
  • Bliższe informacje u ks. Jakuba Tel. 661 370 498