Zgłaszanie zapowiedzi

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Zapowiedzi przedmałżeńskie wywieszane są na tablicy ogłoszeń po spisaniu protokołu przedmałżeńskiego przez dwie kolejne niedziele.

Zapowiedzi z innych parafii należy zostawić w kancelarii w godzinach urzędowania /po Mszy św. porannej lub wieczornej/. Będą do odebrania po dwóch kolejnych niedzielach od złożenia.

Zapowiedzi do innych parafii należy zawieźć po spisaniu protokołu i dostarczyć je z powrotem ostatecznie na tydzień przed dniem ślubu!

JEŻELI KTOŚ ZNAŁBY WAŻNĄ OKOLICZNOŚĆ ZWIĄZANĄ Z PLANOWANYM MAŁŻEŃSTWEM KONKRETNYCH OSÓB, TO PROSZONY JEST O KONTAKT Z KANCELARIĄ PARAFII

Copyright © 2019 Parafia w Trzemeśni