XXXIII Niedziela zw. - 14.11.2021

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Dzisiaj w Kościele przeżywamy V Światowy Dzień Ubogich – ma on pomóc osobom w kryzysie bezdomności jak i uwrażliwić nas na niesienie pomocy ubogim. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek możemy wesprzeć to dzieło. Dzisiejsza niedziela to także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W środę przypada wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, we czwartek bł. Karoliny Kózkówny, w piątek bł. Salomei, a sobotę św. Rafała Kalinowskiego. Przyszła, ostatnia niedziela roku kościelnego, to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

W przypadający trzeci piątek miesiąca przed Mszą wieczorną odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

We wtorek po Mszy wieczornej ks. Piotr wygłosi w kościele kolejną katechezę o modlitwie.

W sobotę 20.11 na godzinę 19.00 zapraszamy młodzież naszej parafii, a obowiązkowo kandydatów do bierzmowania a także ich rodziców jak i wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne. Będzie ono elementem duchowego przygotowanie do przeżywania sakramentu bierzmowania.

 Dzisiaj o g. 19.00 na plebani odbędzie się spotkanie wolontariuszy Paczki św. Klemensa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w tę coroczną parafialną akcję charytatywną.

Bóg zapłać parafianom z Krupówki i Kwintówki za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu proszę mieszkańców Trzemeśni – Brzegu.

Poręba. Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  prosimy parafian zamieszkałych pod numerami: 188, 336, 141, 142 i 231.

Copyright © 2021 Parafia w Trzemeśni