II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 2.01.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro wspomnienie N. Imienia PJ. We czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą jak w każdą niedzielę.

W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. będzie w czwartek przed Mszami św. i w piątek od g. 17.00. W Porębie od 15.30. Do chorych ks. Piotr pojedzie w sobotę a ks. proboszcz w lutym. W piątek po wieczornym nabożeństwie spotkanie straży honorowej. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o 6.30 będzie w języku łacińskim. Na Mszę o 18.00 zapraszamy także rodziców oczekujących narodzin dziecka. O g. 17.30 odmówimy różaniec fatimski.

6 stycznia o godz. 15.00  odbędzie się w naszym kościele festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”. Zapisy dzieci do lat 6 są jeszcze dzisiaj w zakrystii.

Od 6 stycznia przez 4 dni po Łękach będzie  chodzić tradycyjna Grupa Kolędnicza i zbierać na renowację wnętrza starego kościoła w Trzemeśni. Zbiórka kolędników 6 stycznia o 15:00 przed świetlicą w Łękach. Stowarzyszenie „My Łęczanie” przypomina też, że w piątek 7.01 należy złożyć w świetlicy szopki i gwiazdy biorące udział w konkursie. Więcej informacji na plakatach.

Intencje modlitewne dla róż różańcowych na styczeń:

- o szacunek wobec świętych miejsc i rzeczy u młodzieży oraz dzieci naszej parafii

- o mądre i sprawiedliwe rozwiązania, które pozwolą uchronić biedniejsze rodziny przed wzrostem kosztów utrzymania

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom Trzemeśni za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu prosimy parafian Trzemeśni droga na Kamiennik od rodziny Bednarzów do rodziny Orzechowskich.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 212, 69,204, 150 i 236.

 

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jolanta Majka …


WIZYTA DUSZPASTERSKA:

 

Poniedziałek 3.01:

od 14.00 – Zasań: od r. Bednarczyków do r. Zabłockich

 

Wtorek 4.01:

od 13.00 – Trzemeśnia - droga na Kamiennik od r. Meslemów do r. Srembaczów oraz r. Dudów, Pasiowców i Podmokłych

 

Środa 5.01:

  1. 9.00 – Trzemeśnia droga na Zasań: od r. Makselonów do r. Niepsujów

 

Piątek 7.01:

od 9.00 – Radlanki i Pańskie: od r. Ślusarczyków do r. Lisów

 

Sobota 8.01:

od 9.00 – Radlanki: od r. Krupów do rodziny Bielów

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni