II Niedziela zwykła - 17.01.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, we środę św. Józefa Pelczara, a w piątek św. Agnieszki. W tym tygodniu rozpoczyna się kolejny tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

W okresie ferii nie będzie Mszy św. w tygodniu o g. 7.00.

Stowarzyszenie "My Łęczanie" zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia feryjne od wtorku 18 stycznia. Szczegóły na facebooku.

Dzisiaj o g. 19.00 w kościele odbędzie się charytatywny koncert kolędowy w wykonaniu wolontariuszy i harcerzy z Myślenic na rzecz Kuby Starzaka, który po ciężkim wypadku znajduje się w śpiączce i potrzebuje rehabilitacji.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o dyżuru parafian z Trzemeśni Radlanki Dolne od r. Krupów do rodziny Krzystków.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 281, 267, 43, 193 i 189.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisław Górka i Janina Łatas – wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

 

verte!


 

Wizyta duszpasterska:

(Trzemeśnia: Wraz z kapłanem i ministrantami po kolędzie chodzi także pan organista i pan kościelny. Jest to dla nich dofinansowanie całorocznej pracy. Czasem jednak muszą przerwać kolędę by obsłużyć Mszę wieczorną lub pogrzeb. Jeżeli ktoś zamierzał ofiarować im jakiś datek, to proszę w takim wypadku zostawić go u ministrantów lub u księdza.)

 

Poniedziałek 17.01:

od 9.00 – Trzemeśnia: od r. Płatków do rodziny Sudrów

Wtorek 18.01

Od 9.00 – Trzemeśnia od r. Jaśkowców do r. Mazurów

Środa 19.01:

od 9.00 – Trzemeśnia: od r. Dąbrowskich do r. Tadeusza Górki

Czwartek 20.01

Od 9.00 – Trzemeśnia: od r. Figlów do r. Skałków

Piątek 21.01

od 9.00 – Trzemeśnia Kwintówka i Waloski: od r. Wilków do r. Basistów i Górków

od 8.00 - Poręba górna: od r. Burkatów do r. Hajduków

Sobota 22.01

od 9.00 – Trzemeśnia Zakościele: od r. Janczaków i Niepsujów do r. Górków

od 8.00 - Poręba górna: od r. Kozaków do r. Jagłów oraz r. Kucałów /226/, Wincenciaków /375/, Witkowskich /234/ i Księżarczyków /295/.

Poniedziałek 24.01

od 8.00 -  Łęki: od r. Gucwów do r. Boroniów

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni