Dziękuję wszystkim osobom, które ofiarnie zaangażowały się w przygotowanie i celebrowanie uroczystości Triduum paschalnego. Dziękuję ministrantom i lektorom przygotowanym przez ks. Piotra za staranną asystę w tych dniach. Dziękuję chórowi parafialnemu za niezawodną oprawę muzyczną Triduum. Bóg zapłać orkiestrze z Zasani za uświetnienie Procesji i Mszy Zmartwychwstania w Trzemeśni jak i w Porębie. Dziękuję p. Marcie, która wraz z mężem bezinteresownie włożyła tyle serca w przygotowanie dekoracji ciemnicy i grobu Pańskiego oraz ołtarza. Bardzo dziękuję pocztom sztandarowym i strażakom za wiele godzin warty przy Grobie Pańskim. Dziękuję także dzieciom, które sypały kwiatki na procesji i paniom za asystę ze świecami. Bóg zapłać panu kościelnemu Michałowi i panu organiście Tomaszowi za pełnioną posługę przez te dni. Dziękuję wreszcie p. Ani Trzepacz za bezinteresowne odrestaurowanie cennej, starej Kapy Wielkopiątkowej.

W najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych z racji oktawy Zmartwychwstania.

W najbliższą sobotę na Mszy św. o g. 11.00 młodzież naszej parafii z kl. VIII przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp Janusza Mastalskiego. Bezpośrednie przygotowanie liturgiczne będzie we wtorek i środę o g. 18.30. We czwartek na g. 19.00 oprócz młodzieży zapraszamy także rodziców i świadków - w miarę możliwości - na czuwanie modlitewne, w trakcie którego przekazane zostaną krzyże – pamiątki bierzmowania. Okazja do spowiedzi będzie w piątek od. 17.00.

Sprzątanie przed bierzmowaniem będzie we wtorek od g. 15.00 – stary kościół i teren wokół kościołów. oraz piątek od g. 18.30 nowy kościół.

W sobotę o godz. 19:00 ks. Piotr zaprasza na kolejną katechezę, która poświęcona będzie kultowi Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego. O g. 15.00 odprawimy nabożeństwo Miłosierdzia. Składka z tego dnia przeznaczona jest na działalność charytatywną Caritas.

Z kolei w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 19:30 odprawimy w naszym kościele Drogę Miłosierdzia - jest to stosunkowo nowe nabożeństwo w Kościele, które przypomina nieco Drogę krzyżową. Zapraszamy szczególnie młodzież oraz czcicieli Bożego Miłosierdzia.

Trzemeśnia: Bóg zapłać wszystkim, którzy tak ofiarnie sprzątali kościół w sobotę wieczorem na niedzielę zmartwychwstania i za złożoną ofiarę na kwiaty.

Poręba: Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego w Porębie – p. kościelnemu za wielogodzinny dyżur, strażakom za ofiarną wartę przy Grobie Pańskim, wszystkim, którzy zadbali o czystość kaplicy na święta oraz o przygotowanie dekoracji ciemnicy, grobu i ołtarza. Dziękujemy ministrantom i lektorom oraz scholii i p. organiście za śpiew i staranną służbę przy ołtarzu.

W przyszłym tygodniu prosimy o dyżur sprzątania kaplicy mieszkańców domów: 166, 17, 396,

201, 250.