We środę przypada wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej, w piątek św. Jana z Dukli.

W najbliższą niedzielę 10 lipca wyruszy z naszej parafii po raz  XXXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Rozpoczynamy te siedmiodniowe rekolekcje w drodze, o 700 rano uroczystą Mszą Świętą. Ok. 830 po wspólnym zdjęciu wyruszamy na szlak pielgrzymkowy przez Łęki - Osieczany - Borzętę - Siepraw i pierwszy nocleg w Świątnikach Górnych w szkole.

Jeszcze  w tę niedzielę będzie się można  zapisać się na pielgrzymkę pieszą i autokarową w Bazie Pielgrzymki w Trzemeśni, która mieści się w Świetlicy - Centrum Informacji Turystycznej do 1200 i od 1730 do 1930. Ze względu na konieczność ubezpieczenia wszystkich Pielgrzymów oraz przekazania ilości pielgrzymów do urzędów, policji i na noclegi, czego nie można dokonać w ostatniej chwili, dzisiaj kończymy zapisy na obie pielgrzymki.

W środę 6 lipca o godz. 1900 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów pieszej pielgrzymki, obecność obowiązkowa.

W tym roku będzie można dołączyć w ostatni dzień do Pieszej Pielgrzymki indywidualnie, aby przejść razem z nami ostatni odcinek na Jasną Górę, ale musimy zapisać się wcześniej w Bazie Pielgrzymki do dnia dzisiejszego.

Prosimy również tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą podjąć trudu pielgrzymowania o wsparcie modlitewne, oraz napisanie intencji i pozostawienie ich w zakrystii. Chcemy je polecać Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej w czasie drogi na Jasną Górę.

Przebieg Pielgrzymki możemy śledzić od drugiego dnia na stronie internetowej pielgrzymki łącząc się duchowo z tymi, którzy za nas i naszą parafię będą modlić się w czasie pielgrzymowania.

Dzisiaj od g. 15.00 do 24.00 festyn w Trzemeśni z loterią fantową, z atrakcjami dla dzieci i dorosłych przy muzyce m.in. zespołu Red Queen, aukcją cennych przedmiotów i pokazem sztucznych ogni.

Intencje modlitewne dla róż na miesiąc lipiec:

1. o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji
  2. o zgodę w małżeństwach przeżywających kryzys

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła. W przyszłą sobotę proszę parafian z Łęk lewa strona od r. Gorczyców do r. Górków.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  26, 128, 313, 118, 266.