XIV Niedziela zwykła - 3.07.2022

^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We środę przypada wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej, w piątek św. Jana z Dukli.

W najbliższą niedzielę 10 lipca wyruszy z naszej parafii po raz  XXXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Rozpoczynamy te siedmiodniowe rekolekcje w drodze, o 700 rano uroczystą Mszą Świętą. Ok. 830 po wspólnym zdjęciu wyruszamy na szlak pielgrzymkowy przez Łęki - Osieczany - Borzętę - Siepraw i pierwszy nocleg w Świątnikach Górnych w szkole.

Jeszcze  w tę niedzielę będzie się można  zapisać się na pielgrzymkę pieszą i autokarową w Bazie Pielgrzymki w Trzemeśni, która mieści się w Świetlicy - Centrum Informacji Turystycznej do 1200 i od 1730 do 1930. Ze względu na konieczność ubezpieczenia wszystkich Pielgrzymów oraz przekazania ilości pielgrzymów do urzędów, policji i na noclegi, czego nie można dokonać w ostatniej chwili, dzisiaj kończymy zapisy na obie pielgrzymki.

W środę 6 lipca o godz. 1900 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne pielgrzymów pieszej pielgrzymki, obecność obowiązkowa.

W tym roku będzie można dołączyć w ostatni dzień do Pieszej Pielgrzymki indywidualnie, aby przejść razem z nami ostatni odcinek na Jasną Górę, ale musimy zapisać się wcześniej w Bazie Pielgrzymki do dnia dzisiejszego.

Prosimy również tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą podjąć trudu pielgrzymowania o wsparcie modlitewne, oraz napisanie intencji i pozostawienie ich w zakrystii. Chcemy je polecać Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej w czasie drogi na Jasną Górę.

Przebieg Pielgrzymki możemy śledzić od drugiego dnia na stronie internetowej pielgrzymki łącząc się duchowo z tymi, którzy za nas i naszą parafię będą modlić się w czasie pielgrzymowania.

Dzisiaj od g. 15.00 do 24.00 festyn w Trzemeśni z loterią fantową, z atrakcjami dla dzieci i dorosłych przy muzyce m.in. zespołu Red Queen, aukcją cennych przedmiotów i pokazem sztucznych ogni.

Intencje modlitewne dla róż na miesiąc lipiec:

 1. o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji
 2. o zgodę w małżeństwach przeżywających kryzys

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła. W przyszłą sobotę proszę parafian z Łęk lewa strona od r. Gorczyców do r. Górków.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  26, 128, 313, 118, 266.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni