XVIII Niedziela zwykła - 31.07.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa, Marii Liguoriego, we czwartek św. Jana Marii Vianneya a w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie we czwartek i piątek od 17.00 a w Porębie od 15.30. Prosimy jednak, aby ze spowiedzi korzystać przez cały tydzień przed Mszami św.. W czwartek wieczorem Godzina Święta, a w piątek nabożeństwo do Serca PJ. Do chorych ks. Piotr pojedzie w najbliższą sobotę.

W sobotę na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy rodziców oczekujących potomstwa. Przed Mszą św. odmówiony zostanie różaniec fatimski.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie trzecia kwartalna składka inwestycyjna na renowację starego kościoła. Aktualnie trwają prace przy ołtarzu bocznym, które mają zakończyć się we wrześniu. Mam nadzieję rozpocząć później renowację drugiego ołtarza. W minionym tygodniu rozpoczęły się też prace przy rekonstrukcji muru wokół starego kościoła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, bez których niemożliwe byłoby kontynuowanie tych kosztownych prac.

W przyszłą niedzielę dodatkowa msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00.

Zapraszamy wszystkich chętnych, młodzież i dzieci od trzeciej klasy szkoły podstawowej do uczestnictwa w dwudniowym rajdzie im. ks. Piotra Wykurza po szlakach okalających parafię Trzemeśnia wraz z noclegiem w namiotach na Suchej Polanie. W zakrystii są do pobrania deklaracje zgłoszeniowe.

Rozpoczęcie Rajdu nastąpi 03.08 o godz. 900 na Placu ks. Piotra Wykurza w Trzemeśni. Powrót dnia następnego tj. 04.08.2022r. około  godz. 1300.

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła i ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Olesków do r. Szlachetków.

 

PORĘBA:

W przyszłą niedzielę zbierana zostanie składka inwestycyjna na dalszy remont kaplicy.

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  36, 89, 101, 75, 258.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni