XXI Niedziela zwykła - 21.08.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny: We środę święto św. Bartłomieja, apostoła, we czwartek wspomnienie św. Ludwika, w piątek święto NMP Częstochowskiej a w sobotę wspomnienie św. Moniki.

Uroczystości odpustowe ku czci MB Pocieszenia wypadają w pierwszą niedzielę po wspomnieniu św. Augustyna. Dlatego w tym roku odpust będzie w niedzielę 4 września na Mszy św. o g. 12.00.

W najbliższą sobotę zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo pocieszenia wzorowane na nabożeństwie fatimskim. Początek o g. 19.30 koronką, później o 20.00 Msza św. z kazaniem i procesja światła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji parafian i pokoju na Ukrainie także i dzieci komunijne.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 przeżywać będziemy parafialne dziękczynienie Bogu za zebrane plony. Na uroczystości dożynkowe w tym roku zaprasza KGW z Buliny wraz ze strażakami.

Dzisiaj ofiarą do puszek możemy wspomóc posługę misyjną na Madagaskarze ks. Józefa Klatki.

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Zasani lewa strona od r. Jana Lenarta do r. Piotra Lenarta.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  147, 147a, 72, 12, 72a.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Mazur, Teofila Malinowska i Maria Chlebicka /…/

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni