XXVI Niedziela zwykła - 25.09.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We środę przypada wspomnienie św. Wacława. W czwartek święto św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima a w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Nabożeństwa różańcowe. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Wobec narastającej agresji rosyjskiej na Ukrainę tegoroczne nabożeństwa różańcowe ofiarujmy w intencji pokoju i nawrócenia Rosji. Prosi o to nasz Metropolita. W kościele nabożeństwa będą po Mszy wieczornej o 18.30, a w kaplicy codziennie o g. 17.00. W niedzielę różaniec będzie o 17.30 w kościele, a w kaplicy o 15.30.

W przyszłą niedzielę o g. 14.00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. chrzcielna.

W przyszłą sobotę o g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w j. łacińskim. Z kolei wieczorna Msza św. będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu MB. Na tę Mszę św.  zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa. Z racji miesiąca różańcowego nie będzie przed Mszą św. dodatkowego różańca. Po Mszy i nabożeństwie spotkanie zelatorów.

Do chorych udamy się w kolejnym tygodniu tj. 6 i 9 października.

W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież uczącą się i pracującą na Mszę św. o g. 18.00 i później na spotkanie w kawiarence na plebani.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. na plebani odbędzie się spotkanie rady ekonomicznej i rady parafialnej.

Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako dzień modlitwy w intencji imigrantów i uchodźców.

Stowarzyszenie My Łęczanie zaprasza dzieci na zajęcia do świetlicy w Łękach. Szczegóły na plakatach.

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy parafian z Zasani prawa strona od r. Sławomira Hujdusa do r. Haliny Chlipały.

 

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  448,143, 146, 140, 207.

 

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2022 Parafia w Trzemeśni