Nowy Rok - 1.01.2022

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych

W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek przed Mszami św.. Podobnie w Porębie. Do chorych pojedziemy w lutym. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o 6.30 będzie w języku łacińskim. Na Mszę o 18.00 zapraszamy także rodziców oczekujących narodzin dziecka. O g. 17.30 odmówimy różaniec fatimski.

8 stycznia w niedzielę o godz. 15.00  odbędzie się w naszym kościele festiwal kolęd i pastorałek pt. „Moja rodzina przy żłóbku Pana”. Zapisy dzieci do lat 6 są jeszcze dzisiaj w zakrystii.

"Stowarzyszenie "My Łęczanie" przypomina że pracę do Konkursu na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową można składać w czwartek 5 stycznia od 18:00 do 20:00 na świetlicy w Łękach.  A uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się w niedzielę 8 stycznia o 15:00 na świetlicy w Łękach.

Intencje modlitewne dla róż różańcowych na styczeń:

- o sprawiedliwe zakończenie wojny na Ukrainie

- w intencji rodzin naszej parafii o bł. Boże w Nowym Roku

W Uroczystość Objawienia Pańskiego zachęcamy do udziału w "Pokłonie Mędrców". Wyjście pochodu:
- z Łęk o 14:30  spod strażnicy OSP - z Zasani o 14:20 spod strażnicy OSP - z Buliny o 14:20 spod strażnicy OSP - z Poręby o 14:15 spod strażnicy OSP - z Trzemeśni o 14:30, zbiórka jest za mostem przy skrzyżowaniu-Pochód pójdzie przez Zarzecze. Każdy pochód w trakcie drogi śpiewa kolędy. Od godziny 15.00 każdy z orszaków wchodzi do Kościoła w Trzemeśni i oddaje pokłon Dzieciątku Jezus. Na zakończenie odbędzie się koncert kolęd. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w to wydarzenie.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00. A wieczorem odbędzie się kolejny wieczór młodych: Msza św. o 18.00 i spotkanie w kawiarence na plebani.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom Trzemeśni za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. W kolejnym tygodniu prosimy parafian Trzemeśni droga na Kamiennik od rodziny Bednarzów do rodziny Orzechowskich.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 237, 221, 81, 60.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp.  Rozalia Topa

            

WIZYTA DUSZPASTERSKA:

 

Poniedziałek 2.01:

od 11.00 – Bulina Grn.: od r. Kościelniaków do r. Trzepaczów /149/

od 9.00 – Trzemeśnia, droga na Kamiennik: od r. Meslemów do r. Srembaczów oraz r. Dudów, Pasiowców i Podmokłych

 

Wtorek 3.01:

od 15.00 – Bulina Dln.: od r. Królów do r. Górków

od 14.00 - Zasań - droga na Kamiennik lewa strona od r. Moryców do p. Łabędziów oraz r. Ziębów i Orzechowskich

 

Środa 4.01:

od 9.00 – Poręba Grn.: od r. Burkatów do r. Hajduków

od 14.00 – Zasań: od r. Bednarczyków do r. Zabłockich

 

Czwartek 5.01:

od 15.00 – Łęki: od r. Młynarczyków /nr 31/ do r. Oników

od 14.00 – Zasań: od r. Gogólów i Kaźmierskich do r. Cienkoszów

 

Piątek 6.01:

- uroczystość Objawienia Pańskiego

Sobota 7.01:

od 9.00 – Łęki: od r. Płachtów do r. Bałów

od 9.00 – Radlanki, od r. Krupów do r. Bielów

 

Poniedziałek 9.01:

od 11.00 – Bulina Grn.: od r. Czajkowskich /261/ i Dojków do r. Kęsków

od 9.00 – Trzemeśnia, droga na Bulinę: od r. Płatków do r. Sudrów

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni