II Niedziela W.Postu - 5.03.2023

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne – bardzo ważny element religijnego przeżywania Wielkiego Postu. Rekolekcje wygłosi ks. Wojciech  Kozłowski – kapłan Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paolo z Gdyni.

PLAN na stronie głównej.

Spowiedź świąteczna przewidziana jest na sobotę 1 kwietnia, ale już w poniedziałek, wtorek i środę od g. 17.30 będzie okazja do spowiedzi rekolekcyjnej dla tych, którzy będą chcieli w pełni przeżyć rekolekcje. We środę na Mszach św. rekolekcyjnych będzie zbierana ofiara rekolekcyjna na działalność misyjną i charytatywną księży Misjonarzy.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. odbędzie się Wieczór Uwielbienia w ramach comiesięcznego „Wieczoru Młodych”.

W piątek o g. 19.30 odbędzie się na plebani spotkanie kręgu Biblijnego.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców z Trzemeśni droga na Porębę od r. Krupów do r. Jasków.

Poręba.  

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 406, 161, 360, 160, 196, 102.

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni