Niedziela Zesłania Ducha św. - 28.05.2023

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W Porębie Msza św. zostanie odprawiona tylko o g. 16.30. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Przyszła niedziela – Trójcy Najświętszej – kończy czas tzw. spowiedzi i komunii św. Wielkanocnej.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Porębie od g. 15.30 w piątek. Do chorych udamy się w czwartek od 15.00 i sobotę od rana. 

 

Odbędą się też comiesięczne spotkania straży honorowej i zelatorów. W sobotę o 6.30 Msza św. w j. łacińskim AMBP. Na wieczorną Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu MB zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa. Wcześniej o 17.30 róże różańcowe odmówią różaniec fatimski w intencji naszej Ojczyzny.

 

W piątek o g. 19.30 odbędzie się na plebani spotkanie kręgu biblijnego.

 

W sobotę Msza św. dla chorych będzie o g. 15.00. A w niedzielę w ramach Wieczoru Młodych Msza św. z kazaniem o g. 18.00 i po niej Wieczór Uwielbienia.

 

Od czwartku zaczynają się nabożeństwa czerwcowe.

 

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza chrzcielna będzie o g. 14.00.

 

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Procesja będzie szła tradycyjną trasą. Już teraz prosimy rodziny o przygotowanie ołtarzy. W tym roku prosimy o przygotowanie III ołtarza przez mieszkańców Poręby, a drogi mieszkańców Łęk. Ze względu na remont starego kościoła IV ołtarz będzie przy pomniku Jana Pawła II. Motywem przewodnim dekoracji niech będą wezwania litanii do Serca PJ.

 

Dzisiaj do puszek możemy złożyć ofiarę na budowę stacjonarnego hospicjum w Wiśniowej.

 

Dziękujemy parafianom z Buliny za wczorajsze sprzątanie kościoła. W kolejnym tygodniu prosimy również parafian z Buliny Dolnej od r. Jaśkowców, Bulina 127 do r. Łętocha, Bulina 93 oraz nr z Łęk od strony Buliny.

 

Poręba. Dziękując rodzinom za dyżur sprzątania kaplicy prosimy na kolejny tydzień parafian zamieszkałych w Porębie 163, 167, 190, 174, 14.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Adam Durek i Bronisława Orzechowska -  polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni