XXII Niedziela zwykła - 10.09.2023

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny. We wtorek wspomnienie Imienia N. Maryi P.. We środę św. Jana Chryzostoma, we czwartek święto Podwyższenia Krzyża Św., w piątek MB Bolesnej.

W przyszłą niedzielę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii.

Z kolei w sobotę na Suchej Polanie odbędzie się XXXIII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. O g. 11. odprawiona zostanie Msza św. przy polowym ołtarzu.

W przyszłą niedzielę – z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży – w całej diecezji zbierana będzie ofiara do puszek na dekanalne duszpasterstwo młodzieży.

 

 

Bóg zapłać rodzinom z Zasani za dyżur sprzątania Kościoła w minioną sobotę i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy parafian z Zasani lewa strona od r. Lidii Łabędź do r. Marii Gogól.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  165, 340, 162, 5 i 77.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Szlachetka …

Copyright © 2023 Parafia w Trzemeśni