Kalendarz liturgiczny. Kończy się miesiąc maj – od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić w białym tygodniu na Mszę św. o 18.00 i czerwcówkę. W Porębie Msza dla dzieci będzie o 16.30.

Dzisiaj popołudniu dzieci szczególnie z rodzicami chrzestnymi przyjdą na godz. 17.00 na nabożeństwo majowe połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. W Porębie nabożeństwo będzie o 15.30.

Pragnę podziękować ks. Jakubowi za tak ofiarne przygotowanie dzieci naszej Parafii do uroczystości I spowiedzi i Komunii św.. Wam, Rodzice, wyrażam wdzięczność za troskę o wychowanie religijne Waszych dzieci oraz za złożony dar ofiarny. Dziękuję także za ogromny trud przygotowania kościoła jak i kaplicy w Porębie, za posprzątanie otoczenia i piękną dekorację naszych świątyń. Dziękuję strażakom z OSP Trzemeśnia, Poręba i Zasań za wyczyszczenie kostki wokół kościoła. Wszystkim Bóg zapłać.

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. będzie jak w niedzielę. W Porębie Msza św. będzie o g. 7.00 oraz o 16.00. O 15.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją.

Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o g. 9.00 i przejdzie tradycyjną trasą. Zachęcamy do licznego udziału Parafian. Prosimy  poczty sztandarowe Straży, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców z dzwoneczkami, dzieci pierwszokomunijne, osoby do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimów, orkiestrę strażacką z Zasani. Pamiętajmy o udekorowaniu domów.

Procesje wokół kościoła będą przez całą oktawę Bożego Ciała o g. 17.30. W Porębie po Mszy św. o g. 16.30. Zapraszamy do udziału w tych procesjach szczególnie dzieci.

I Piątek. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek od 17.00. W Porębie spowiedź w I piątek od 15.30 do 16.30. Z wizytą do chorych udamy się w piątek i sobotę. W pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające do Serca P. Jezusa po wieczornej Mszy św. a po nim spotkanie Straży Honorowej. W sobotę Msza św. o 6.30 dla członków Arcybractwa MB Pocieszenia w języku łacińskim, a wieczorem Msza wynagradzająca Sercu MB za grzechy świata. Po Mszy św. spotkanie zelatorów róż różańcowych.

W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi do nas nasz rodak, ks. Zbigniew Skóra pracujący na misjach w Boliwii. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć jak co roku jego pracę duszpasterską.

W następną niedzielę będzie też dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W przyszłą sobotę proszę o podjęcie dyżuru sprzątania kościoła parafian z Trzemeśni Krupówka od r. Skórów do r. Mazurów.

Poręba. W najbliższym czasie wyruszy druga kwartalna kwesta na rzecz pozyskania środków na renowację kaplicy. Prosimy o hojność na miarę możliwości, aby móc spłacić zobowiązania i przejść do kolejnego etapu jakim jest zrobienie ławek do części głównej.

W najbliższym tygodniu proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych w Porębie 90, 93, 60, 121 i 85.