Kalendarz liturgiczny. W sobotę Kościół w naszej archidiecezji obchodzić będzie Dzień Judaizmu, a od przyszłej niedzieli rozpocznie się kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Od kilku lat Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie upowszechnia dziedzictwo, które pozostawił po sobie św. Jan Paweł II. Tutaj, w sanktuarium przy jego relikwiach modlą się pielgrzymi z kraju i z zagranicy. Kustosz papieskiego sanktuarium serdecznie zaprasza parafian do nawiedzenia Sanktuarium 22.01.2016 r. O g. 17.00 rozpocznie się Msza św. po której rozpocznie się procesja światła. Na zakończenie wszyscy pielgrzymi przejdą przez Bramę Miłosierdzia uzyskując odpust jubileuszowy. Zapisy chętnych na wyjazd autokarowy będą do przyszłej niedzieli włącznie w zakrystii.

Z kolei Krakowski Komitet Organizacyjny Dni Młodzieży zaprasza wszystkich młodych na drugie spotkanie oficjalnych rekolekcji przygotowujących do ŚDM pod hasłem: Dla nas i całego świata. Spotkanie odbędzie się w Sanktuarium w Łagiewnikach w sobotę 16 I 2016 r. Rozpoczęcie o g. 16.30, o 18.00 Eucharystia, a po niej katecheza i modlitwa uwielbienia. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. Michał Olszewski SCJ. Jeżeli zgłosi się odpowiednia ilość chętnych, to parafia zorganizuje wyjazd autokarem. Zapisy w zakrystii do środy włącznie.

Trwa po całej parafii peregrynacja Ikon MB Patronki Dni Młodzieży. Prosimy kolejne rodziny o podjęcie Ikony: Radlanki i Pańskie od rodziny Łabędziów i Mazurów aż do r. Lisów. Druga Ikona – Trzemeśnia, droga do Poręby, od rodziny Malinów i Nosalów do rodziny Jaśkowców.

W przyszłą sobotę odbędzie się opłatek pielgrzymów – początek Msza św. o g. 17.00.

Jasełka SP Trzemeśnia. Walne zebranie OSP Poręba.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Łęk lewa strona od r. Gogól do r. Szczepańskich

Poręba. Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 418,241,314, 214,395.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Bronisława Bajgrowicz oraz Antoni Mistarz – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Wizyta duszpasterska:

Trzemeśnia: Wraz z kapłanem i ministrantami po kolędzie chodzi także pan organista i pan kościelny. Jest to dla nich dofinansowanie całorocznej pracy. Czasem jednak muszą przerwać kolędę by obsłużyć Mszę wieczorną lub pogrzeb. Jeżeli ktoś zamierzał ofiarować im jakiś datek, to proszę w takim wypadku zostawić go u ministrantów lub u księdza.

Poniedziałek 11.01:

od 9.00 – Poręba Dolna od r. Wójtowicz do r. Dąbrowskich

od 13.00 – Radlanki i Pańskie od r. Malinów do r. Lisów

Środa 13.01

od 9.00 – Trzemeśnia Zakościele od r. Janczak i Niepsuj do r. Górka

Czwartek 14.01:

od 13.00 – Poręba Górna od p. Kasprzyckiej do r. Słowików /odwrotnie niż zwykle/

Piątek 15.01:

od 12.00 – Brzegi od r. Dudzików do r. Skórów /nr 169/

Sobota 16.01:

od 9.00 – Zasań od r. Jaśkowiec do r. Hujdusów oraz r. Żabów, Głąbów, Jasków i Żądło

od 9.00 – Trzemeśnia Zarzecze od r. Nowaków do r. Mitanów