Kalendarz liturgiczny. We wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata, w czwartek św. Józefa Pelczara, w sobotę św. Agnieszki. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele wyjątkowy koncert ekumeniczny kilkudziesięciu śpiewaków z różnych krajów. W sobotę zespół będzie miał warsztaty muzyczne w budynku gimnazjum, a w niedzielę zaśpiewa pieśni różnych kultur i w różnych językach. Początek g. 13.00.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Łęk lewa strona od r. Kęsek do r. Garlickich.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 19, 99, 21, 269, 256.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Teofila Braś oraz Stanisław Wincenciak – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Wizyta duszpasterska:

Trzemeśnia: Wraz z kapłanem i ministrantami po kolędzie chodzi także pan organista lub  pan kościelny. Jest to dla nich dofinansowanie całorocznej pracy. Czasem jednak muszą przerwać kolędę by obsłużyć Mszę wieczorną lub pogrzeb. Jeżeli ktoś zamierzał ofiarować im jakiś datek, to proszę w takim wypadku zostawić go u ministrantów lub u księdza.

Poniedziałek 16.01:

od 9.00 – Trzemeśnia, Kwintówka i Waloski od rodziny Wilków do r. Górków /bez domów przy drodze na Brzeg/

Wtorek 17.01

od 10.00 – Łęki od r. Płachta do r. Bała

Środa 18.01

od 11.00 – Łęki od rodziny Gogól do r. Górka /314/

Czwartek 19.01:

od 14.00 – Trzemeśnia Brzegi od r. Dudzików do r. L. Skóry /nr 169/ oraz droga na Brzeg nr 433, 423, 258, 319, 205, 532 i na koniec r. Niepsujów /nr 53/

Piątek 20.01:

od 13.00 – Krupówka od r. Marii i Antoniego Skórów do r. Marty i Krzysztofa Skórów

Sobota 21.01:

od 9.00 – Poręba Górna, od r. Burkatów do r. Hajduków