IV Niedziela W.Postu - 31.03.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Dzisiaj rozpoczynamy drugą połowę Wielkiego Postu. Tym bardziej zatem zachęcamy do gorliwości w uczestnictwie w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie dodatkowo w czwartek i piątek od 16.00 oraz w Porębie w piątek od 14.30. Do chorych z racji także nadchodzących świat udamy się w piątek i sobotę. Nabożeństwa pierwszo piątkowe i spotkania straży oraz róż jak co miesiąc. W sobotę o 16.30 różaniec fatimski.

W sobotę o 6.30 Msza św. AMBP w j. łacińskim. Na wieczorną Mszę św. o 17.00 w sobotę zapraszamy rodziców oczekujących potomstwa – będzie udzielane błogosławieństwo dla matek w stanie błogosławionym.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. W tym roku wygłosi je ks. Krzysztof Porosło, doktorant Uniwersytetu w Pampelunie w Hiszpanii,  pasjonat liturgii i autor wielu książek przybliżających problematykę głębszego przeżywania liturgii Mszy św. W czasie ostatniej pielgrzymki papieża do Polski był głównym ceremoniarzem na Mszach św. papieskich z ramienia naszej archidiecezji. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablotach i na stronie parafii.

Już dziś gorąco zapraszamy na wyjątkowa Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii, która będzie miała miejsce w niedzielę palmową.

 

Czas Wielkiego Postu, jaki przeżywamy, skłania nas bardziej niż zwykle do zastanowienia się, w jaki sposób my sami okazujemy miłosierdzie innym. Przejawem miłości miłosiernej jest nie tylko przebaczenie, ale również konkretna pomoc okazana innym. Dlatego pragniemy w naszej parafii po raz kolejny zorganizować Braterską Pomoc Wielkopostną dla tych spośród nas, których sytuacja materialna jest trudna. Do zakrystii można przynosić trwałe artykuły spożywcze (cukier, ryż, makarony, make itp.) oraz chemię gospodarczą, z których zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących. Można je przynosić w niedzielę lub tygodniu do 14.04.2019 r. Można również wesprzeć tę akcję finansowo, przesyłając dowolną kwotę na konto parafialne z dopiskiem „Braterska Pomoc Wielkopostna”. Za wszelkie artykuły spożywcze, chemiczne oraz wsparcie finansowe akcji  już dziś, w imieniu, tych którym sprawią świąteczną radość, mówimy serdeczne Bóg zapłać. 

 

W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne.

W najbliższą środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

Jeżeli ktoś znałby kamieniarzy, którzy mogliby fachowo uzupełnić fundament starego kościoła to proszę o kontakt. Do drugiej kuli czasu potrzeba kilka pamiątkowych monet ze stulecia odzyskania niepodległości, z wizerunkiem JPII lub innych. Gdyby ktoś posiadał i chciał ofiarować to proszę o kontakt.

W najbliższy wtorek, 2.04 ze względu na spowiedź w Jaworniku Msza św. wieczorna będzie o g. 18.00. Podobnie w Porębie Msza św. będzie też o 18.00.

Na stoliczku przy bocznym wyjściu znajdują się informatory o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Hospicyjnego z Wiśniowej oraz Fundacji wspierającej wymianę protezy rączki Bartka Jaśkowca.

Kaplica w Porębie ogłasza konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną z racji zbliżającej się niedzieli palmowej. Kryteria: palma musi mieć minimum 2 m wysokości, powinna być zrobiona z naturalnych materiałów bez użycia sztucznych kwiatów. Konkurs rozstrzygnięty będzie po Mszy św. o g. 10.15 w Porębie w niedzielę Palmową. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody w dwóch kategoriach – największa i najpiękniejsza palma. Organizatorem i fundatorem nagród jest Kółko Rolnicze z Poręby.

 

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Łęk za sprzątanie świątyni i ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy rodziny z Łęk prawa strona od r. Olesków do r. Szlachetków.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 146, 309, 140, 63, 207.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni