^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Liturgia Słowa

Ze smutkiem informujemy, że odeszła do domu naszego Ojca Krystyna Caputa,
mama naszego Księdza Proboszcza. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się
w najbliższą środę o godzinie 13:00 w kościele Chrystusa Króla w Bielsku Białej- Leszczynach.

Z powodu pogrzebu zostaje przeniesiona na inny termin kolęda,
którą miał prowadzić Ksiądz Proboszcz.

Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w pogrzebie, a nie mają możliwości przyjazdu własnym samochodem, prosimy o kontakt z ks. Marcinem przez wiadomość SMS na numer 780134534.

Bezpłatny przejazd autokarem- po wcześniejszym zgłoszeniu. Wyjazd o godzinie 9:30 z parkingu przed nowym Kościołem. 
 

Polecajmy Miłosiernemu Bogu zmarłą Krystynę w naszych modlitwach.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 

 

 

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni