^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, we środę święto nawrócenia św. Pawła a w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

Zapraszamy na przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci i młodzież oazową, które odbędzie się dzisiaj o g. 14.00 w szkole podstawowej w Trzemeśni na dużej sali.

 

 

Sprzątanie kościoła. Dziękujemy parafianom z Radlanek za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy o dyżur parafian z Trzemeśni Pańskie i Markówka.     

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami:  19, 99, 256, 20, 443.

 

 

W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Monika Proszek, Władysława Wincenciak i Maria Bednarz – wieczny odpoczynek…

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA

Poniedziałek, 23 stycznia,

od 9.00 – Trzemeśnia Kwintówka i Waloski, od r. Wilków do r. Basistów i Górków

od 11.00 – Trzemeśnia Krupówka,  od r. Suruło /81/ do r. Oleksych /60/

Wtorek, 24 stycznia,

od 9.00 - Trzemeśnia: Droga na Bulinę: od r. Płatków do r. Sudrów

od 15.00 – Trzemeśnia Krupówka, Od r. Górków /242/ do r. Dąbrowskich /25/

Środa, 25 stycznia,

od 9.00 - Trzemeśnia, Janiówka i Za Oborą: od r. Jaśkowców do r. Mazurów.

od 9.00 – Poręba Górna: od r. Widynów do r. Słowików

Czwartek 26 stycznia,

od 15.00 - Poręba Dolna: od r. Zlezarczyków do r. Dąbrowskich.

Sobota, 28 stycznia,

od 9.00 – Łęki, od r. Gucwów i Bargielów do r. Lisów

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni