^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

We wtorek obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

W najbliższą niedziele przypada środek pierwszego kwartału nowego roku. Dlatego zwracamy się z prośbą o składkę inwestycyjna w niedzielę 21.02 na prace renowacyjne przy starym kościele. Aktualnie prowadzone są prace nad oświetleniem zewnętrznym i wewnętrzym kościółka. Trwa renowacja lewego ołtarza oraz drzwi do zakrystii. Wykonana alejka z odnowionymi schodami głównymi i kaplicą św. Józefa czeka na odbiór konserwatora zabytków. Parafia stara się pozyskać fundusze na dalsze prace konserwatorskie przy ambonie i organach w urzędzie marszałkowskim i urzędzie ochrony zabytków. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom.

W tym tygodniu zapraszamy młodzież z kl. VIII na spotkania przed bierzmowaniem: we wtorek lub do wyboru w piątek o 18.30.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40. godzinne przed Wielkim Postem. Adoracja będzie trwać od g. 15.00 do 18.00, a w Porębie od 11.30 do 16.00. Prosimy o prowadzenie adoracji członków Straży Honorowej i chóru parafialnego.   

Zgodnie z poleceniem ks. Metropolity dzisiaj ofiarą do puszek możemy wesprzeć poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji

Szczepienie psów.

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę parafian z Trzemeśni Centrum od r. Jaroszów do r. Dąbrowskich.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 173/1, 173/2, 173/3, 366, 113.

W przyszłą niedzielę również w Porębie zbierana będzie na tacę składka inwestycyjna na fundusz renowacji kaplicy. W ostatnim czasie zakupiony został do kaplicy sejf i zestaw brakujących paramentów liturgicznych.

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.  ………………………………………………………..– wieczny odpoczynek…

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni