^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Rozpoczął się okres wielkiego Postu – zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątki o 17.15, 18.30 i 19.30 oraz w Porębie o 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę o g. 17.00, a w Porębie po Mszy św. o g.10.15.

Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na comiesięczne spotkanie tym razem w piątek na drogę krzyżową o g. 17.15.

W przyszłym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które wygłosi ks. Wojciech Kozłowski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Plan rekolekcji będzie umieszczony na stronie parafii.

W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca – dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od 17.00 i w Porębie w piątek od 15.30. Odbędą się comiesięczne spotkania SH i róż różańcowych. Do chorych pojedziemy w czwartek od 15.00 i w sobotę dopołudnia. W sobotę o 6.30 Msza św. w j. łacińskim arcybractwa. Wieczorna Msza poprzedzona różańcem w intencji Ojczyzny będzie połączona z błogosławieństwem rodziców oczekujących potomstwa. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza chrzcielna o 14.00.

W przyszłą niedzielę zapraszamy w ramach Wieczoru Młodych nie tylko młodzież, ale i wszystkich chętnych na godzinę uwielbienia po wieczornej Mszy.

Ogłoszenie z Hospicjum. Gazeta Polska. Nabory szkół i przedszkoli.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców z Trzemeśni tzw. Berlina.

Poręba.  

Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 166, 17, 396, 201, 250.

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni