^

 • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
  Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
 • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
  Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
 • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
  Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Jutro przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, przeniesiona z dzisiejszej niedzieli.

Z kolei w sobotę obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. W tym dniu można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego ofiarując codziennie dziesiątek różańca w intencji dziecka pod sercem matki, którego życie jest zagrożone. Przy wyjściu z kościoła znajdują się odpowiednie formularze dla tych, którzy chcieliby włączyć się w Duchową Adopcję. Część z imieniem i nazwiskiem należy we czwartek złożyć do koszyczka przy ołtarzu MB.

Młodzież – kandydatów do bierzmowania z kl. VIII zapraszamy w piątek na drogę krzyżową o g. 19.30. Po nabożeństwie odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami – przedstawicielami trójek klasowych.

Kaplica w Porębie wraz z Kółkiem Rolniczym organizuje konkurs palm wielkanocnych w dwóch kategoriach: z nagrodą główną za najpiękniejszą i z nagrodą drugą za najwyższą. Palmy powinny być minimum 2 m i wykonane tradycyjną techniką z wykorzystaniem naturalnych elementów. Na uczestników czekają cenne nagrody.

 1. Ogłoszenie burmistrza
 2. Ogłoszenie przedszkola

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na niedzielę i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy o podjęcie dyżuru rodziny z Trzemeśni Morycówki od r. Fornalików do p. Krzysztofy Kasprzyckiej.

 

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 384, 330, 238, 260, 203.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Górka z Trzemeśni Krupówki: ….

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni