^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

W środę obchodzimy uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. We czwartek wspomnienie św. Floriana, a w sobotę święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

Jutro o g. 18.30 odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe będą w tygodniu o g. 18.30,  a w niedzielę i święta o g. 17.30. W Porębie nabożeństwa majowe będą w niedzielę i święta o 15.30, a w tygodniu po Mszy popołudniowej. Starajmy się uczestniczyć w majówkach ku czci Matki Bożej zarówno w kościele jak i przy licznych kapliczkach.

I Piątek. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie dodatkowo we czwartek i piątek od 17.00. W Porębie spowiedź w piątek od 15.30. Z wizytą do chorych udamy się we czwartek od 15.00 i w sobotę od 8.30. Odprawione zostaną również nabożeństwa pierwszo-piątkowe i pierwszo-sobotnie wraz ze spotkaniami grup. W sobotę poranna Msza św. arcybractwa po łacinie a na 18.00 zapraszamy rodziców oczekujących potomstwa. Przed Mszą różaniec fatimski.

W sobotę o g. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych.

Intencje modlitewne róż różańcowych: za dzieci pierwszokomunijne. Druga o pokój na Ukrainie.

W przyszłą niedzielę o g. 9.00 odprawiana zostanie Msza św. w intencji wszystkich strażaków naszej parafii z racji patronalnego święta św. Floriana. Dodatkowa msza św. chrzcielna będzie o g. 14.00. Wieczorem na godz. 18.00 zapraszamy młodzież naszej parafii na Mszę św. i spotkanie z racji „Wieczoru młodych”.

Rodzina p. Agaty Żaby dziękuje radzie sołeckiej z Zasani za zorganizowanie zbiórki i wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym będzie możliwe dalsze leczenie.

Sprzątanie: Dziękujemy rodzinom za dyżur sprzątania kościoła i ofiarę na kwiaty. W kolejną sobotę prosimy rodziny z Buliny Górnej I część od r. Włudyków, Poręba 10 do r. Moryców, Bulina 27.

Poręba: dziękujemy tym rodzinom, które sprzątały kaplicę na dzisiejszy dzień. W kolejnym tygodniu prosimy rodziny z domów: 91, 434, 83, 295, 234.

 

W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Oskwarek – wieczny odpoczynek…

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni