^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Dzisiaj w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy dzień I Komunii św. w naszej parafii. Dzieci będą miały biały tydzień od poniedziałku do piątku na Mszy św. o g. 18.00.

Z kolei w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii św.. Próba przed tą uroczystością będzie w piątek o 16.30. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie codziennie przed wieczorną Mszą św. od g. 17.30 a szczególnie w piątek po próbie.

 

W przyszłą, ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na parafialną fatimę. Nabożeństwo Pocieszenia rozpoczniemy o g. 19.30. O 20.00 będzie Msza św. z procesją światła. To nabożeństwo będzie także przygotowaniem do Uroczystości Zesłania Ducha Św. jaka przypada w przyszłą niedzielę.

 

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Rity. Po wieczornej Mszy św. będzie obrzęd błogosławienia róż ku czci św. Rity.

 

Jutro o g. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji młodzieży z kl. VIII o bł. Boże i światło Ducha Św. na rozpoczynające się egzaminy. Zapraszamy młodzież i rodziców.

 

Od jutra rozpoczną się prace przy naprawie dachu nowego kościoła w miejscu, gdzie najbardziej przecieka. Wejście boczne od strony starego kościoła może być zamknięte. Prosimy o ostrożność szczególnie w czasie spacerów z dziećmi.

 

  1. Informacja o zbiórce charytatywnej „Pola Nadziei”.

 

 

 

Dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za wykoszenie trawy wokół kościoła i zorganizowanie sprzątania kościoła a strażakom z całej parafii za sprawne i ofiarne wyczyszczenie parkingów. W najbliższym tygodniu prosimy rodziny z Bulina Górnej III część od r. Górków, Bulina 111 do końca tego odcinka.

 

Poręba. Od tego tygodnia wznawiamy dyżur sprzątania kaplicy. Prosimy parafian zamieszkałych pod numerami  163, 167, 190, 174, 14.

 

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Marcin Górka.

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni