^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Kalendarz liturgiczny: We wtorek wspomnienie NMP Królowej, We czwartej święto św. Bartłomieja, apostoła, w piątek wspomnienie św. Ludwika, w sobotę święto NMP Częstochowskiej.

Uroczystości odpustowe ku czci MB Pocieszenia wypadają w pierwszą niedzielę po wspomnieniu św. Augustyna. Dlatego w tym roku odpust będzie w niedzielę 3 września na Mszy św. o g. 12.00. Msza św. chrzcielna będzie tydzień później 10 września.

W najbliższą sobotę zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo pocieszenia wzorowane na nabożeństwie fatimskim. Początek o g. 19.30 koronką, później o 20.00 Msza św. z kazaniem i procesja światła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji parafian i pokoju na Ukrainie.

 

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Zasani lewa strona od r. Bożeny Leśniak do r. Marii Moryc.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  376, 175, 241, 214, 462.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. /…/

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni