Kalendarz liturgiczny. We wtorek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa. We środę św. Jadwigi Śląskiej. W piątek św. Łukasza, patrona służby zdrowia. W sobotę bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W najbliższą sobotę ks. kard. Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii na Mszy św. o g. 11.00. Na zakończenie uroczystości dokona otwarcia trzech szlaków papieskich im. św. Jana Pawła II. Szlaki te upamiętniają wędrówki kard. Karola Wojtyły po górach otaczających naszą parafię.

Młodzież będzie miała próby we środę i w czwartek: najpierw różaniec o g. 18.30 a po nim próba liturgiczna. Okazja do spowiedzi dla młodzieży, świadków i rodziców będzie przez cały tydzień, a dodatkowo w piątek od g. 17.00. Rodziców z dawnych trójek klasowych zapraszam w poniedziałek na plebanie na krótkie spotkanie o g. 19.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny – składka przeznaczona będzie na cele misyjne.

Dzisiaj zbierana jest ofiara do puszek w ramach Dnia Papieskiego na potrzeby kształcenia młodzieży z biedniejszych rejonów naszej Ojczyzny. Dzisiaj również w całej Polsce dokonuje się liczenie praktyk religijnych.

Gratulujemy wszystkim nowo wybranym sołtysom miejscowości naszej parafii: p. Ani Oleksy z Trzemeśni, p. Rafałowi Zelkowi z Poręby, p. Monice Wincenciak z Buliny, p. Stanisławowi Topie z Łęk i p. Janinie Łabędź z Zasani.

W przyszłą niedzielę o g. 19.00 odbędzie się na plebani spotkanie Rady Parafialnej na zakończenie przedłużonej kadencji. Jednocześnie proszę sołtysów aby wraz z radami sołeckimi wytypowali po jednym reprezentancie z każdej miejscowości na kolejne 6 lat kadencji byśmy mogli w listopadzie odbyć pierwsze spotkanie. Z Trzemeśni – największej miejscowości proszę o dwie osoby do rady.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 będziemy świętować 50-lecie ślubów zakonnych br. Kazimierza Górki z Buliny Górnej.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe oraz doroczne ofiary na wywóz śmieci z cmentarza.

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zasani za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Zasani prawa strona od r. Zofii Kuchnia do r. Józefa Szymoniaka.

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  439, 251,392, 335 i 269.

Bożemu miłosierdziu polećmy śp. Tadeusza Górkę pochodzącego z Łęk…