^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Trzemeśnia, dnia 13 lipca 2018 r.
Zapytanie ofertowe (ZO)
na realizację zamówienia
pn.: „Budowa boiska rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Zasań”

1. Nazwa i adres Zamawiającego;
Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Klemensa w Trzemeśni
Trzemeśnia 324
32 - 425 Trzemeśnia
Tel. 12 273 55 91
http://www.parafia-trzemesnia.pl/ - adres strony internetowej, na której zamieszcza się specyfikacja warunków zamówieni

2. Oznaczenie Wykonawcy.
Na potrzeby niniejszego postępowania za Wykonawcę - uważa się osobę fizyczną, osobę prawną albo jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, która ubiega się o udzielenie zamówienia, złożyła Ofertę lub zawarła umowę w sprawie zamówienia.
3. Tryb udzielania zamówienia.
Zamówienie udzielane jest w trybie zapytania ofertowego (dalej jako ZO), przy zastosowaniu zasady konkurencyjności przewidzianej dla udzielenia zamówień na realizacji zadań w ramach Projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW na lata 2014-2020, przez podmioty które nie są zobowiązane do stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, o wartości szacunkowej powyżej 30.000,00 euro jednak nieprzekraczającej kwoty 5 225 000 EUR, wskazanej w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2015 roku w sprawie kwot wartości zamówień oraz konkursów, od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej (Dz. U z 2015 roku poz. 2263). Z uwagi na powyższe publikacja (udostępnienie) ZO dokonywane jest:
1) na stronie internetowej zamawiającego oraz
2) na stronie internetowej Agencji tj. www.portalogloszen.armir.gov.pl
4. Informacja, że zamówienie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej albo, że Zamawiający ubiega się lub zamierza się ubiegać o dofinansowanie zamówienia ze środków Unii Europejskiej;
Zamówienie podlega dofinansowaniu w ramach konkursu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW na lata 2014-2020, Poddziałanie 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego PROW 2014-2020 w zakresie innym niż podejmowanie działalności gospodarczej z wyłączeniem projektów grantowych.
2
5. Opis przedmiotu zamówienia. Przedmiotem niniejszego zamówienia pn. „Budowa boiska rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Zasań” roboty budowlane polegających na budowie boiska rekreacyjnego (boisko ze sztuczną nawierzchnią) wraz z infrastrukturą obejmującą: instalację oświetleniową, monitoring, drenaż, ogrodzenie, kanalizację opadową wraz z odprowadzeniem do dołów chłonnych oraz układ komunikacyjny
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w następujących dokumentach stanowiących załącznik do niniejszego ZO tj.:
 projekcie budowlanym
 specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiORB);
 przedmiarach robót;
 oraz zgodnie z warunkami realizacji zawartymi w zał. nr 7
Zaleca się, aby przed złożeniem Oferty Wykonawca przeprowadził wizję lokalną terenu, na którym zlokalizowane będą roboty objęte przedmiotem niniejszego zamówienia. Termin wizji lokalnej i szczegóły techniczne jej przeprowadzenia wymagają uzgodnienia z Zamawiającym. Koszty dokonania wizji lokalnej terenu budowy poniesie Wykonawca. Dokonanie wizji lokalnej nie jest warunkiem koniecznym do złożenia Oferty w niniejszym postępowaniu.
6. Określenie zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45236110-4 - Wyrównywanie nawierzchni boisk sportowych
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45310000-3 Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45340000-2 Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
7. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających do 50% wartości zamówienia podstawowego.
8. Termin wykonania zamówienia, okres gwarancji i rękojmi.
1. Zamówienie należy wykonać w terminie do dnia 15.10.2018 roku (okres realizacji). Okres rozliczeniowy wynosi 30 dni (okres po odebraniu całości Robót do momentu ostatecznego rozliczenia umowy).
2. Okres gwarancji jakości oraz okres rękojmi na wykonane roboty wynosi nie mniej niż 60 miesięcy, z zastrzeżeniem, że Wykonawcy mogą udzielić Zamawiającemu dłuższej gwarancji i rękojmi (odpowiednio 72 miesiące albo 84 miesiące – zgodnie ze złożoną ofertą). Gwarancja
3
jakości rozpoczyna swój bieg w dniu następnym po wystawieniu (bez uwag) Protokołu odbioru dla Robót. Rękojmia rozpoczyna bieg w dniu następnym po wystawieniu (bez uwag) Protokołu odbioru dla Robót.
3. Warunki gwarancji określone zostały w projekcie umowy. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
9. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
1. W postępowaniu, samodzielnie lub jako członkowie konsorcjum, (będącego wykonawcą) nie mogą brać udziału Oferenci powiązani z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo.
Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy, a wykonawcą, polegające w szczególności na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
b) posiadaniu co najmniej 5 % udziałów lub akcji;
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
2. Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne muszą spełniać niżej wymienione warunki w postępowaniu:
.
1) zdolności technicznej lub zawodowej;
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej luz zawodowej, jeżeli wykaże , że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał - co najmniej jedną robotę budowlaną odpowiadającą przedmiotowi niniejszego zamówienia, w szczególności w zakresie budowy/rozbudowy/ przebudowy/modernizacji boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią o wartości inwestycji co najmniej 200.000,00 złotych netto.
2) dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu jeżeli wykaże, iż dysponuje osobami/pracownikami zdolnymi do wykonania zamówienia
Kierownik budowy – 1 osoba:
posiadająca kwalifikacje i umiejętności: do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie w specjalności konstrukcyjno budowlanej bez ograniczeń;
4
Uprawnienia, o których mowa powyżej powinny być zgodne z ustawą Prawo budowlane oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 11 września 2014 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2014 roku, poz. 1278).
W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, warunek odnoszący się do zdolności technicznej lub zawodowej lub zdolności finansowej oceniany będzie łącznie.
W odniesieniu do osób wskazanych powyżej Wykonawca musi dysponować osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia lub przedstawić pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia.
Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów złożonych przez Wykonawców wg formuły: spełnia – nie spełnia.
3. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
W celu potwierdzenia spełniania warunków określonych w pkt 9 ZO Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć następujące dokumenty:
1) stosowne oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, sporządzone w oparciu o wzór stanowiący załącznik nr 2 do ZO (oświadczenie o braku powiązań kapitałowych)
2) stosowne oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, sporządzone w oparciu o wzór stanowiący załącznik nr 3 do ZO oraz
3) pisemne zobowiązanie podmiotu do udostępnienia zasobów, sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszego ZO, jeżeli wykonawca wykazując spełnienie warunku określonego w punkcie 9.1.3) polega na zdolnościach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Prawo zamówień publicznych;
4) wykaz wykonanych robót stanowiący załącznik nr 4 do ZO
5) wykaz osób stanowiący załącznik nr 5 do ZO.
10. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.
1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia powinni łącznie spełniać warunki udziału w postępowaniu oraz złożyć dokumenty potwierdzające spełnianie tych warunków z zastrzeżeniem, iż żaden z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie nie może być podmiotem. . Ponadto tacy Wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego są zobowiązani do złożenia w ofercie pełnomocnictwa ustanawiającego pełnomocnika, o którym mowa w pkt 14.3.3) niniejszego ZO.
3. Pełnomocnictwo zawierać powinno umocowanie do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy.
4. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem.
5
5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których Oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, są zobowiązani dostarczyć Zamawiającemu stosowną umowę regulującą współpracę wykonawców wspólnie realizujących zamówienie, zawierającą w swojej treści minimum następujące postanowienia:
1) określenie celu gospodarczego;
2) określenie, który z podmiotów jest upoważniony do występowania w imieniu pozostałych przy realizacji ww. zamówienia;
3) oznaczenie czasu trwania współpracy wykonawców wspólnie realizujących zamówienie obejmującego minimum okres realizacji przedmiotu zamówienia oraz gwarancji i rękojmi,
4) zakaz zmian w umowie bez zgody Zamawiającego;
6. Nie dopuszcza się składania umowy przedwstępnej regulującej współpracę lub umowy zawartej pod warunkiem zawieszającym.
11. Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
12. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1. Informacje ogólne.
Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
2. Wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1) Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia dla każdej części zamówienia z osobna w wysokości 10 % ceny podanej w ofercie Wykonawcy dla danej części zamówienia.
2) Wybrany w zamówieniu Wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy przed zawarciem umowy.
3. Forma zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1) Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych.
2) Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu winno być wniesione w PLN.
3) Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaci przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego: : 86 1240 5051 1111 0010 4971 8716 (Bank Pekao s.a. Oddział Myślenice)
4) Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane,
6
pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy.
5) Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w postaci gwarancji lub poręczenia, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji lub poręczenia (Zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji lub poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib;
b) dokładne przytoczenie nazwy i przedmiotu niniejszego postępowania, numer zamówienia nadany przez Zamawiającego oraz datę ogłoszenia przetargu;
c) precyzyjne określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją lub poręczeniem;
d) kwotę gwarancji lub poręczenia;
e) zobowiązania gwaranta lub poręczyciela do: nieodwołalnego i bezwarunkowego zapłacenia kwoty gwarancji lub poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego,
f) zapewnienia wykonalności na terenie Rzeczpospolitej Polskiej,
g) określenia miejsca rozstrzygania sporów w sądzie właściwym dla siedziby Zamawiającego.
6) Jeżeli Wykonawca, którego Oferta została wybrana nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania umowy, do dnia zawarcia umowy, Zamawiający wybiera najkorzystniejszą Ofertę spośród pozostałych Ofert
7) Wykonawca może w każdym czasie zmienić formę zabezpieczenia na jedną z podanych wyżej.
4. Zwrot zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1) Zamawiający zwróci 90% zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane.
2) Zamawiający pozostawi na zabezpieczenie roszczeń z tytułu gwarancji jakości i rękojmi kwotę wynoszącą 10% wysokości zabezpieczenia.
3) Kwota, o której mowa wyżej jest zwracana nie później niż w 15 dniu po upływie okresu gwarancji jakości i rękojmi , tj. po upływie okresu gwarancji jakości i rękojmi zgodnie z ofertą Wykonawcy, liczonego od dnia odebrania przez Zamawiającego całości robót.
13. Waluta, w jakiej będą prowadzone rozliczenia związane z realizacją niniejszego zamówienia publicznego.
Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejszego ZO dokonywane będą w PLN.
14. Opis sposobu przygotowania Oferty.
1. Wymagania podstawowe.
1) Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną Ofertę. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej.
2) Ofertę należy przygotować według wymagań określonych w niniejszego ZO;
3) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych;
4) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych;
5) Oferta musi być podpisana przez osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy (Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia). Oznacza to, iż jeżeli z
7
dokumentu(ów) określającego(ych) status prawny Wykonawcy(ów) lub pełnomocnictwa (pełnomocnictw) wynika, iż do reprezentowania Wykonawcy(ów) upoważnionych jest łącznie kilka osób, dokumenty wchodzące w skład Oferty muszą być podpisane przez wszystkie te osoby.
6) Upoważnienie osób podpisujących Ofertę do jej podpisania musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do Oferty. Oznacza to, że jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy (odpisu z właściwego rejestru lub zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej) to do Oferty należy dołączyć pełnomocnictwo wystawione przez osoby do tego upoważnione, w świetle wskazanych wyżej dokumentów. Pełnomocnictwo winno być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
7) Dokumenty, które przygotowuje Wykonawca na podstawie wzorów dokumentów dołączonych do niniejszego ZO powinny zostać wypełnione przez Wykonawcę i dołączone do Oferty.
8) We wszystkich przypadkach, gdzie jest mowa o pieczątkach, Zamawiający dopuszcza złożenie czytelnego zapisu o treści pieczęci zawierającego co najmniej oznaczenie nazwy firmy i siedziby.
9) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem Oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
2. Forma Oferty.
1) Oferta musi być sporządzona w języku polskim, w jednym egzemplarzu, mieć formę pisemną i format nie większy niż A4. Arkusze o większych formatach należy złożyć do formatu A4. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonymi przez Wykonawcę.
2) Stosowne wypełnienia we wzorach dokumentów stanowiących załączniki do niniejszego Ogłoszenia i wchodzących następnie w skład Oferty mogą być dokonane komputerowo, maszynowo lub ręcznie.
3) Dokumenty przygotowywane samodzielnie przez Wykonawcę na podstawie wzorów stanowiących załączniki do niniejszego Ogłoszenia powinny mieć formę wydruku komputerowego, maszynopisu lub uzupełnionych ręcznie dokumentów, na podstawie wzorów stanowiących załączniki do niniejszego Ogłoszenia.
4) Zaleca się aby całość Oferty była złożona w formie uniemożliwiającej jej przypadkowe zdekompletowanie.
5) Zaleca się aby wszystkie zapisane strony Oferty były ponumerowane, strony parafowane przez osobę (lub osoby, jeżeli do reprezentowania Wykonawcy upoważnione są dwie lub więcej osoby) podpisującą (podpisujące) Ofertę zgodnie z treścią dokumentu określającego status prawny Wykonawcy lub treścią załączonego do Oferty pełnomocnictwa.
6) Wszelkie miejsca w ofercie, w których Wykonawca naniósł poprawki lub zmiany wpisywanej przez siebie treści (czyli wyłącznie w miejscach, w których jest to dopuszczone przez Zamawiającego) muszą być parafowane przez Wykonawcę. Wszelkie skreślenia i zmiany naniesione przez Wykonawcę w uprzednio wpisany przez niego tekst muszą być parafowane.
8
7) Dokumenty wchodzące w skład Oferty mogą być przedstawiane w formie oryginałów lub poświadczonych przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem kopii. Oświadczenia sporządzane na podstawie wzorów stanowiących załączniki do niniejszego Ogłoszenia powinny być złożone w formie oryginału. Zgodność z oryginałem wszystkich zapisanych stron kopii dokumentów wchodzących w skład Oferty musi być potwierdzona przez osobę (lub osoby jeżeli do reprezentowania Wykonawcy upoważnione są dwie lub więcej osoby) podpisującą (podpisujące) Ofertę zgodnie z treścią dokumentu określającego status prawny Wykonawcy lub treścią załączonego do Oferty pełnomocnictwa.
8) Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
3. Zawartość Oferty.
Kompletna Oferta musi zawierać:
1) Formularz Oferty, sporządzony na podstawie wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego ZO,
2) Stosowne Pełnomocnictwo(a) - w przypadku, gdy upoważnienie do podpisania Oferty nie wynika bezpośrednio ze złożonego w ofercie odpisu z właściwego rejestru albo zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej,
3) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego.
4) Załączniki, o których mowa w 9.3.1)-4) niniejszego ZO.
5) kosztorys ofertowy uproszczony, sporządzony ściśle według przedmiaru robót. Do wyceny wyliczonej jak wyżej należy dodać wszystkie niezbędne koszty wynikające z zapisów Umowy.
6) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej.
15. Wyjaśnianie i zmiany w treści ZO
1. Wyjaśnianie treści ZO.
Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści ZO.
Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający bez ujawniania źródła zapytania zamieszcza na stronie internetowej na której udostępniane jest Ogłoszenie.
2. Zmiany w treści ZO
1. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania Ofert zmienić treść niniejszego ZO. Dokonaną zmianę specyfikacji Zamawiający zamieści na stronie internetowej, na której udostępniane jest ZO.
2. Zamawiający przedłuży termin składania Ofert, jeżeli w wyniku zmian treści ZO jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w Ofertach. O przedłużeniu terminu składania Ofert
9
Zamawiający zawiadomi Wykonawców, zamieszczając tę informację na stronie internetowej na której udostępniana jest ZO.
16. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, w także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami
W kontaktach między Zamawiającym, a Wykonawcą dopuszcza się formę pisemną, faksu lub poczty elektronicznej, z zastrzeżeniem, iż złożenie oferty musi nastąpić w formie pisemnej.
Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub za pomocą poczty elektronicznej, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
Poczta e mail do kontaktu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
17. Miejsce, termin i sposób złożenia Oferty.
1. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego tj. w Kancelarii Rzymskokatolickiej Parafii p.w. Św. Klemensa w Trzemeśni, Trzemeśnia 324, 32 – 425 Trzemeśnia w nieprzekraczalnym terminie:
do dnia 30.07.2018 r. do godz. 19.00
2. Ofertę należy złożyć w nieprzezroczystej, zabezpieczonej przed otwarciem kopercie (paczce). Kopertę (paczkę) należy opisać następująco:
Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Klemensa w Trzemeśni
Trzemeśnia 324
32 - 425 Trzemeśnia
Oferta w postępowaniu na roboty budowlane, pn. Budowa boiska rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Zasań
Nie otwierać przed dniem 30.07. 2018. godzina 19:00
3. Na kopercie(paczce) oprócz opisu jw. należy umieścić nazwę i adres Wykonawcy.
4. Oferty nadesłane pocztą będą zakwalifikowane do postępowania, pod warunkiem ich dostarczenia do Zamawiającego przez pocztę w nieprzekraczalnym terminie wskazanym w pkt. 1 powyżej
18. Zmiany lub wycofanie złożonej Oferty.
1. Skuteczność zmian lub wycofania złożonej Oferty.
Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie Ofertę. Zmiany lub wycofanie złożonej Oferty są skuteczne tylko wówczas, gdy zostały dokonane przed upływem terminu składania Ofert.
2. Zmiana złożonej Oferty.
Zmiany, poprawki lub modyfikacje złożonej Oferty muszą być złożone w miejscu i według zasad obowiązujących przy składaniu Oferty. Odpowiednio opisane koperty(paczki) zawierające zmiany
10
należy dodatkowo opatrzyć dopiskiem ZMIANA. W przypadku złożenia kilku ZMIAN kopertę (paczkę) każdej ZMIANY należy dodatkowo opatrzyć napisem; zmiana nr ......
3. Wycofanie złożonej Oferty.
Wycofanie złożonej Oferty następuje poprzez złożenie pisemnego powiadomienia podpisanego przez Wykonawcę. Wycofanie należy złożyć w miejscu i według zasad obowiązujących przy składaniu Oferty. Odpowiednio opisaną kopertę (paczkę) zawierającą powiadomienie należy dodatkowo opatrzyć dopiskiem WYCOFANIE.
19. Miejsce i termin otwarcia Ofert.
Otwarcie Ofert nastąpi w siedzibie Kancelarii Rzymskokatolickiej Parafii p.w. Św. Klemensa w Trzemeśni w dniu 30.07.2018 r.. o godz. 19.15
20. Tryb otwarcia Ofert
1. Bezpośrednio przed otwarciem Ofert Zamawiający podaje kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2. W trakcie publicznej sesji otwarcia Ofert nie będą otwierane koperty (paczki) zawierające Oferty, których dotyczy WYCOFANIE. Takie Oferty zostaną odesłane Wykonawcom bez otwierania.
3. Koperty (paczki) oznakowane dopiskiem ZMIANA zostaną otwarte przed otwarciem kopert (paczek) zawierających Oferty, których dotyczą te zmiany. Po stwierdzeniu poprawności procedury dokonania zmian zmiany zostaną dołączone do Oferty.
4. W trakcie otwierania kopert z Ofertami Zamawiający każdorazowo ogłosi obecnym:
a) Nazwę (firmę) i adres Wykonawcy, którego Oferta jest otwierana;
b) informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji oraz warunków płatności, zawarte w Formularzu Oferty;
Powyższe informacje zostaną odnotowane w protokole postępowania.
5. Na wniosek Wykonawców, którzy nie byli obecni przy otwarciu Ofert, Zamawiający przekazuje im niezwłocznie informacje, o których mowa powyżej.
21. Zwrot Oferty bez otwierania.
Ofertę złożoną po terminie Zamawiający zwróci bez otwierania .
22. Okres związania Ofertą
1. Wykonawca pozostaje związany złożoną Ofertą przez 30 dni. Bieg terminu związania Ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania Ofert.
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość, w uzasadnionych przypadkach, zwrócenia się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.
23. Opis sposobu obliczenia ceny.
1. Podana w ofercie cena musi być wyrażona w PLN (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku). Cena podana w ofercie musi być ceną ostateczną, kompletną, jednoznaczną, nadto musi uwzględniać wszystkie wymagania niniejszego ZO oraz obejmować wszelkie koszty, jakie
11
poniesie Wykonawca z tytułu należytej oraz zgodnej z obowiązującymi przepisami realizacji przedmiotu zamówienia.
2. Cena oferty jest ceną, której definicję określa art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług (Dz. U. poz. 915); tzn.: Cena to wartość wyrażona w jednostkach pieniężnych, którą kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem akcyzowym. Przez cenę rozumie się również stawkę taryfową.
3. Ceną Oferty jest kwota wymieniona w Formularzu Oferty (załącznik nr 1).
4. Sposób zapłaty i rozliczenia za realizację niniejszego zamówienia, określone zostały w załączniku nr 6 do ZO wzorze umowy.
24. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze Oferty wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny Ofert.
1. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które:
1) zostaną złożone przez Wykonawców nie wykluczonych przez Zamawiającego z niniejszego postępowania;
2) nie zostaną odrzucone przez Zamawiającego.
2. Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o kryteria:
1).Najniższa Cena i Okres Gwarancji jakości oraz Rękojmi.
Znaczenie procentowe kryterium:
1. Najniższa Cena – 60 % - maksymalnie 60 pkt
2. Okres Gwarancji 40% - maksymalnie 40 pkt.
2). Zasady oceny kryterium „Cena” ( C )
Porównywaną ceną będzie cena brutto
W przypadku kryterium „Cena” oferta otrzyma zaokrągloną do dwóch miejsc po przecinku ilość punktów wynikającą z działania .
PI(C)= (Cmin/Ci)xMax (C)
gdzie:
PI ( C ) – ilość punktów jakie otrzyma oferta ‘i’ za kryterium „Cena”;
C min – najniższa cena spośród wszystkich ważnych i nieodrzuconych ofert;
Ci – Cena oferty „i”;
Max ( C ) - maksymalna ilość punktów, jakie może otrzymać oferta za kryterium „Cena”
Porównywany okres gwarancji to okres wskazany w pkt 4.4) formularza oferty.
3). Zasady oceny kryterium Gwarancja:
W przypadku kryterium Okres Gwarancji oferta otrzyma ilość punktów – przyjęto:
60 m-cy – 0 pkt;
72 m-ce – 20 pkt;
12
84 m-cy – 40 pkt1. 2
Ostateczna ocena punktowa Oferty
Ocena punktowa Oferty „i” będzie zaokrąglona do dwóch miejsc po przecinku liczbą wynikającą ze zsumowanej ilości punktów, jakie otrzyma ta Oferta za poszczególne Kryteria
Zamawiający udzieli niniejszego zamówienia temu Wykonawcy, którego oferta otrzyma największą łączną ilość punktów.
25. Oferta z rażąco niską ceną.
1. Zamawiający w celu ustalenia, czy Oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, zwróci się w formie pisemnej do Wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących elementów Oferty mających wpływ na wysokość ceny.
2. Zamawiający, oceniając wyjaśnienia, weźmie pod uwagę obiektywne czynniki, w szczególności oszczędność metody wykonania zamówienia, wybrane rozwiązania techniczne, wyjątkowo sprzyjające warunki wykonywania zamówienia dostępne dla Wykonawcy, oryginalność projektu Wykonawcy oraz wpływ pomocy publicznej udzielonej na podstawie odrębnych przepisów.
3. Zamawiający odrzuca Ofertę:
1) Wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień lub
2) jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz z dostarczonymi dowodami potwierdza, że Oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
26. Wyjaśnienie dokumentów ofertowych.
Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń lub dokumentów, wymaganych niniejszego ZO (z wyłączeniem dokumentu oferty) lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli oświadczenia i dokumenty, o których mowa wyżej, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba, że mimo ich złożenia Oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
27. Tryb oceny Ofert.
1. Wyjaśnienia treści Ofert i poprawianie oczywistych omyłek.
W toku badania i oceny Ofert, Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych Ofert. Niedopuszczalne jest prowadzenie między Zamawiającym, a Wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej Oferty oraz, z zastrzeżeniem treści następnego punktu, dokonywanie jakiejkolwiek zmiany w jej treści.
1 W przypadku niewskazania żadnego z ww. okresów do oceny ofert Zamawiający przyjmie najkrótszy możliwy, tj. 60 m-cy.
2 W przypadku wskazania innego okresu gwarancji jakości i rękojmi niż możliwe do wyboru Zamawiający odrzuci ofertę jako niezgodną z ZO.
13
2. Sposób oceny zgodności Oferty z treścią niniejszego ZO.
Ocena zgodności Oferty z treścią ZO przeprowadzona zostanie wyłącznie na podstawie analizy dokumentów lub oświadczeń, jakie Wykonawca zawarł w swej ofercie.
3. Sprawdzanie wiarygodności Ofert.
1. Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzania w toku oceny Oferty wiarygodności przedstawionych przez Wykonawców dokumentów, oświadczeń, wykazów, danych i informacji.
2. W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego w trakcie sprawdzania Ofert, że złożenie Oferty stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji – Oferta zostanie przez Zamawiającego odrzucona
3. Przedstawienie przez Wykonawcę informacji nieprawdziwych mających wpływ na wynik postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z prowadzonego postępowania
28. Wykluczenie Wykonawcy.
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców którzy:
1) nie wykazali spełnienia warunków udziału w postępowaniu;
2) nie zgodzili się na przedłużenie okresu związania ofertą;
3) złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ lub mogące mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania;
2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również podmioty powiązane kapitałowo lub osobowo, przez co rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
1) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
2) posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
3) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
4) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
3. Zamawiający zawiadamia wykonawców o wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.
4. Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
29. Odrzucenie Oferty
1. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli:
1) jej treść nie odpowiada treści specyfikacji warunków zamówienia lub zapytaniu ofertowemu;
2) zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia;
3) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu obowiązujących przepisów;
14
4) została złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
5) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów;
2. Zamawiający zawiadamia wykonawców o odrzuconych ofertach, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
30. Informacja o wynikach postępowania: Informacje o wyborze oferty najkorzystniejszej zamieszczone zostaną zgodnie z procedurą obowiązującą dla udostępnienia ZO
31. Informacja o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze Oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
1. Umowa w sprawie niniejszego zamówienia publicznego:
1) do umowy mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego, jeżeli przepisy ustawy nie stanowią inaczej;
2) umowa wymaga, pod rygorem nieważności zachowania formy pisemnej,
3) umowa jest jawna i podlega udostępnieniu na zasadach określonych w przepisach o dostępie do informacji publicznej;
4) zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy jest tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie;
5) okres realizacji umowy wskazany jest w niniejszym ZO
6) zmiany umowy w sprawie zamówienia publicznego są dokonywane na zasadach i w trybie wskazanych w załączniku do niniejszego ZO – wzór umowy
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3. Pozostałe kwestie odnoszące się do Umowy uregulowane są w załączniku nr 6 do niniejszego ZO – wzorze umowy.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których Oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, są zobowiązani przed podpisaniem umowy dostarczyć dokument, o którym mowa w pkt 10.5 niniejszego ZO.
5. Przed podpisaniem umowy na realizację niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć polisę lub inny dokument ubezpieczenia potwierdzający, że Wykonawca posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej deliktowej i kontraktowej:
na kwotę równą wartości realizowanej Umowy.
6. W trakcie realizacji umowy Wykonawca zobowiązany jest przedłużać wskazane powyżej ubezpieczenia, tak by obejmowały cały okres realizacji umowy.
7. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu Harmonogram rzeczowo – finansowy realizacji przedmiotu zamówienia (w tym ustalenie odcinków) przed podpisaniem umowy na realizację niniejszego zamówienia.
32. Podwykonawstwo
Zamawiający zastrzega że dopuszcza udział podwykonawców w wykonywania zamówienia, na warunkach określonych szczegółowo w załączniku nr do niniejszego ZO(wzór umowy).
Wykonawca jest uprawniony do zawarcia umowy o podwykonawstwo części zamówienia z innymi podmiotami z zastrzeżeniem, że nie spowoduje to wydłużenia czasu wykonania zamówienia
15
stanowiącego przedmiot niniejszego zamówienia, ani nie zwiększy kosztów wykonania tego zamówienia. Wykonawca nie może jednak podpisać umowy o podwykonawstwo bez uzyskania zgody Zamawiającego.
33. Zakończenie postępowania bez wyboru żadnej oferty
3. Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia w jednej z następujących sytuacji:
1) nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu
2) cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty;
3) wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie Zamawiającego, czego nie można było wcześniej przewidzieć;
4) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.
2. O zakończeniu postępowania bez wyboru żadnej oferty Zamawiający zawiadomi równocześnie wszystkich Wykonawców, którzy:
1) ubiegali się o udzielenie zamówienia – w przypadku unieważnienia postępowania przed upływem terminu składania Ofert, poprzez udostępnienie stosownej informacji-
2) złożyli Ofertę - w przypadku unieważnienia postępowania po upływie terminu składania Ofert - podając uzasadnienie faktyczne i prawne oraz udostępnienie stosownej informacji
34. Informacja o możliwości zmiany umowy.
1. Zmiana istotnych postanowień Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, jest dopuszczalna w szczególnie uzasadnionych przypadkach, na zasadach wskazanych w ust. 2 – 11.
2. Zmiana może obejmować:
1) zmiany wprowadzone przez Zamawiającego polegające w szczególności na: wykonaniu rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji technicznej, zmiana taka może być spowodowana: pojawieniem się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, lub umożliwiające uzyskanie lepszej jakości robót; 2) pominięciu / rezygnacji z jakiejkolwiek części robót (jednak bez prawa zlecenia jej osobom trzecim); na skutek okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy, a wykonanie robót pomijanych stało się zbędne dla prawidłowego wykonania danego zadania.
3) zmiany w kolejności i terminach wykonywania robót, w tym końcowego terminu wykonania zamówienia, wymuszone okolicznościami niedającymi się wcześniej przewidzieć.; 4) zmiany wynikające z innych przyczyn zewnętrznych niezależnych od Wykonawcy lub Zamawiającego skutkujące niemożnością wykonywania robót przez Wykonawcę lub wykonywania innych czynności przewidzianych Umową, przykładowo spowodowane przez;
- działania osób trzecich (np. właściwych instytucji, organów, w tym instytucji współfinansującej inwestycję);
- warunkami atmosferycznymi uniemożliwiającymi realizację Umowy, stanowiącymi siłę wyższą;
16
- koniecznością podjęcia robót dodatkowych (w ramach odrębnego zamówienia), niezbędnych dla prawidłowej realizacji Umowy, lub zamówień uzupełniających (w ramach odrębnego zamówienia);
5) zmiany Specjalistów;
6) zmiany wysokości należnych podatków i opłat w szczególności zmiany stawki podatku VAT lub wynagrodzenia minimalnego;
1) siłą wyższą uniemożliwiającą wykonanie przedmiotu Umowy zgodnie z jej warunkami;
2) inną okolicznością prawną, ekonomiczna lub techniczną skutkującą niemożliwością wykonania lub nienależytym wykonaniem umowy zgodnie z jej warunkami;
3) zmiany zakresu przedmiotu umowy podlegającego współfinansowaniu w wyniku decyzji instytucji zewnętrznych powodującą zmianę sposobu finansowania odpowiedniego elementu przedmiotu zamówienia oraz zmianę sposobu wystawiania dokumentów księgowych dla danego elementu przedmiotu zamówienia;
3. Zmiany mogą być wprowadzone jedną z następujących metod: 1) Wykonawca może zaproponować Zmianę, przez złożenie pisemnej propozycji zmian, które zdaniem Wykonawcy w razie przyjęcia pozwolą skrócić okres realizacji Umowy lub obniżą koszty realizacji Umowy lub w inny sposób będą korzystne dla Zamawiającego; 2) Zamawiający może przedłożyć propozycję zmian przewidzianych w ust. 2 jeżeli ich wprowadzenie jest konieczne dla prawidłowej realizacji Umowy, które w razie przyjęcia pozwolą skrócić okres realizacji Umowy lub obniżą koszty realizacji Umowy lub w inny sposób będą korzystne dla Zamawiającego lub jeżeli konieczności ich wprowadzenia wynika ze zmiany prawa lub ze zmiany okoliczności, której nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy; 3) Zamawiający informuje Wykonawcę o zmianach przewidzianych w ust. 2 pkt 2) przed przystąpieniem Wykonawcy do realizacji tej części robót. Postanowienie ust. 4-7 nie mają w tym przypadku zastosowania; 4. Każda ze stron przedkładając drugiej stronie propozycję zmian spełniającą wymogi określone w ust. 3, wraz z tą propozycją przedłoży: 1) opis proponowanych zmian i harmonogram wykonania zmian; 2) szacunek w jaki sposób zakładane zmiany wpłyną na termin realizacji przedmiotu umowy, oraz 3) szacunki dotyczące wpływu zmian na wynagrodzenie należne Wykonawcy wraz z uzasadnieniem; 5. Po otrzymaniu propozycji, Wykonawca albo Zamawiający, w porozumieniu z Inspektorem Nadzoru, (w zależności od przypadku) w terminie 14 dni zatwierdzi bądź odrzuci otrzymaną propozycję zmiany bądź w tym terminie wystąpi do strony występującej z propozycją zmian przesyłając zmodyfikowaną propozycję zmian spełniającą wymogi opisane w ust. 4. 6. W przypadku upływu terminu podanego w ust. 5, traktuje się, iż propozycja wprowadzenia zmian została odrzucona. 7. Do przesłanych zmodyfikowanych propozycji zmian mają zastosowanie postanowienia ust. 5-6. 8. W przypadku przyjęcia propozycji zmian wchodzą one w życie pod warunkiem objęcia ich pisemnym aneksem. 9. Zmiana nie może powodować podwyższenia kwoty określonej §13 ust 1, lub przedłużenia terminu, o którym mowa w §5 ust. 1, jeżeli jest skutkiem nieprawidłowego działania lub
17
zaniechania Wykonawcy. 10. Kwota wynagrodzenia Wykonawcy, o której mowa w §13 ust. 1, zostanie skorygowana w związku z wprowadzonymi zmianami w następujący sposób:
1) jeżeli zmiany wprowadzone na mocy postanowień niniejszej Umowy polegają na pominięciu jakiejkolwiek części robót, kwota wynagrodzenia wykonawcy, o której mowa w § 13 ust. 1 zostanie zmniejszona o wartość nie wykonanych robót ustaloną przy zastosowaniu postanowień pkt 3);
2) jeżeli zmiany wprowadzone na mocy postanowień niniejszej Umowy polegają na zastosowaniu rozwiązań zamiennych, kwota, o której mowa w § 13 ust. 1 podlega w pierwszej kolejności zmniejszeniu o wartość niewykonanych robót na zasadach określonych w pkt 1), a następnie zwiększeniu o wartość wykonanych robót zamiennych przy zastosowaniu postanowień pkt 3) poniżej, z zastrzeżeniem, że łączna kwota wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy nie może być wyższa niż określona w § 13 ust. 1 niniejszej Umowy;
4) jeżeli roboty wynikające ze zmian wprowadzonych postanowieniami niniejszej Umowy, nie odpowiadają opisowi pozycji w tabeli obliczenia ceny, Wykonawca powinien przedłożyć do akceptacji Zamawiającego kalkulację ceny tych robót z uwzględnieniem cen nie wyższych od średnich cen materiałów, sprzętu i transportu publikowanych w wydawnictwie „Sekocenbud" w miesiącu, w którym kalkulacja jest sporządzana oraz nakładów rzeczowych określonych w Katalogach Nakładów Rzeczowych (KNR), a w przypadku robót, dla których nie określono nakładów rzeczowych w KNR, wg innych ogólnie stosowanych katalogów lub nakładów własnych zaakceptowanych przez Zamawiającego;
35. Klauzula informacyjna RODO.
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
administratorem Pani/Pana danych osobowych Rzymskokatolicka Parafia p.w. Św. Klemensa w Trzemeśni (adres: Trzemeśnia 324, 32 – 425 Trzemeśnia, Polska)
 Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia pn.: „Budowa boiska rekreacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Zasań”;
 odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o zasady prowadzenia postępowań konkurencyjnych zgodnie z właściwymi wytycznymi PROW
 Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres wymagany wytycznymi PROW
 obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia
 w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
 posiada Pani/Pan:
18
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
 nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

 

Dokumentacja techniczna - boisko Zasań

Copyright © 2024 Parafia w Trzemeśni