Chór  parafialny

Chór parafialny w naszej parafii powstał w 1992r. z incjatywy p. Bronisławy Szczepanik, która wraz z p. Tadeuszem Dziewońskim przy aprobacie Ks. proboszcza Józefa Kwiatkowskiego rozpoczął swoją działalność. Stroną muzyczną zajmuje się p. Tadeusz Dziewoński, zaś dyrygenturą i pozostałą organizacją p. Bronisława Szczepanik. Próby odbywają się w budynku Szkoły Podstawowej w Trzemeśni, w czwartki z przerwami z różnych przyczyn np.: ferii, czy wakacji.

Skład chóru parafialnego

Skóra Genowefa

Szczepanik Bronisława

Zabłocka Zofia

Do chóru należeli jeszcze:
Kęsek Józef ? Mleczek Maria ? Ryglowski Adam ? Szydlak Czesław ? odeszli ze względu podeszłego wieku - choroby.

Są także zmarli członkowi chóru:
Skałka Anna ? Skóra Maria ? Wykurz Janina ?
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie?

Chór ten uświetnia uroczystości Kościelne w parafii, angażuje się w życie parafialne ? adoracje. Występuje także w innych parafiach jak również w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie ? Łagiewnikach ? na ślubach lub pogrzebach.

Nadmienić należy, że wszyscy członkowie chóru należą do  A W D Cz.

APOSTOLSKIEGO DZIEŁA WSPOMOŻENIA DUSZ CZYŚĆCOWYCH

Powstało u nas na terenie parafii 1993r. Opiekę nad grupą sprawują siostry Bezhabitowe Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych z siedzibą w Sulejówku, gdzie w 1993r. założycielka p. Bronisława Szczepanik przebywała na rekolekcjach związanych z żałobą po śmierci syna. Co roku siostra Kinga Szczurek przyjeżdżała na spotkanie z grupą, obecnie funkcję przejęła siostra Anna Czajkowska. Nasza grupa prenumeruje kwartalnik ,,Do domu Ojca?, na który się składamy i jak również na Msze Św. za dusze w czyśćcu cierpiące, szczególnie w miesiącu listopadzie. W sumie do Apostolskiego Dzieła Wspomożenia Dusz Czyśćcowych należą 33 osoby. Po za członkami chóru parafialnego należą jeszcze:

1. Lis Maria

4. Piekarz Janina

2. Łotocka Bogusława

5. Skałka Genowefa

3. Pachacz Irena

6. Talaga Janina

Apostolstwo Dzieła Wspomożenia Dusz Czyścowych współpracuje, z Zelatorem i członkami Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w Trzemeśnia

Serdecznie zapraszamy nowych kandydatów do naszego chóru parafialnego jak również do A D W D Cz.