XXVI Niedziela zwykła - 29.09.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Kalendarz liturgiczny. Jutro przypada wspomnienie św. Hieronima. We wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, we środę Aniołów Stróżów, w piątek  św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.

W przyszłą niedzielę, tzw. niedzielę różańcową, będziemy modlić się w intencji świata stworzonego przeżywając w ten sposób ustanowiony przez papieża Dzień św. Franciszka. W tym roku podjęty zostanie temat czystego powietrza jako dobra wspólnego i problem smogu.

Od wtorku 1 października nastąpi jesienno-zimowa zmiana godzin odprawiania Mszy wieczornych – w Trzemeśni będą o g. 17.00, a w Porębie o 15.30 zarówno w tygodniu jak i w niedzielę.

Nabożeństwa różańcowe. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W kościele nabożeństwa będą po Mszy wieczornej o 17.30, a w kaplicy codziennie o g. 16.00. W niedzielę różaniec będzie o 16.30 w kościele, a w kaplicy o 15.00.

W przyszłą niedzielę o g. 14.00 odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. chrzcielna.

I piątek miesiąca. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czwartek od 16.00 oraz w piątek od 16.00. W Porębie spowiedź będzie od g. 14.30 w piątek. Do chorych udamy się we czwartek i sobotę. Spotkanie członków Straży Honorowej będzie w piątek po wieczornym nabożeństwie.

W przyszłą sobotę o g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w j. łacińskim. Z kolei wieczorna Msza św. będzie w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu MB. Na tę Mszę św.  zapraszamy także rodziców oczekujących potomstwa. Z racji miesiąca różańcowego nie będzie przed Mszą św. dodatkowego różańca. Po Mszy i nabożeństwie zmianka tajemnic i spotkanie zelatorów.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. na plebani odbędzie się spotkanie rodziców z trójek klasowych dzieci klas trzecich. We wtorek na Mszę św. o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami. W czasie Mszy św. poświęcone zostaną różańce dla dzieci.    

Składam serdecznie podziękowanie rodzinie Dąbrowskich za zorganizowanie Rajdu im. Ks. Piotra Wykurza dla dzieci i młodzieży, Marii Cepak z mężem za przygotowanie posiłków, a także opiekunom. W czasie Rajdu poświęcony został krzyż przydrożny na granicy Zasani i Lipnika. Dziękuję rodzinie Głąbów za udostępnienie placu pod krzyż, a Stowarzyszeniu Inicjatyw Obywatelskich za ufundowanie krzyża i przygotowanie jego otoczenia.

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zakościela za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni  droga na Zasań.

 

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej uroczystości oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  108, 56, 208, 166, 78.

 

Miłosierdziu Bożemu polećmy śp. Wiktorię Pokrywka, Krzysztofa Luzarę, Alojzego Płatka oraz Franciszka Skałkę, którzy odeszli do wieczności.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni