XXVII Niedziela zwykła - 6.10.2019

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Jutro przypada wspomnienie NMP Różańcowej. We środę wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka a w sobotę bł. o. Jana Beyzyma.

Młodzież kl. VIII wraz z rodzicami zapraszamy w piątek na Mszę św. o g. 17.00 i nabożeństwo różańcowe inaugurujące bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski. Składka do puszek przeznaczona będzie na dzieło III Tysiąclecia wspierające w wykształceniu zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiar na utrzymanie cmentarza czyli na wywóz śmieci w niezmiennej wysokości 20 zł. Zgodnie uchwałą Rady Parafialnej i Ekonomicznej zwracamy się z prośbą o tę stosunkowo niewielką ofiarę od każdej rodziny. Pokrywają one w części bardzo wysokie koszty wywozu śmieci.

Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i  jednorazowe – prosimy o czytelne wypełnienie i zaznaczenie właściwego miejsca i godziny odczytania. Wypominki składać można po Mszach św.

Przedstawienie teatralne.

 

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni – droga na kamiennik od rodziny Kabajów do rodziny Ulmańców.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  91, 434, 83, 295, 234.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Piotr Jaśkowiec, a we czwartek 10. X minie 46 lat od śmierci ks. Piotra Wykurza – niezapomnianego proboszcza naszej parafii. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni