Jutro obchodzić będziemy wspomnienie św. Karola Boromeusza a w sobotę święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Matki wszystkich kościołów katolickich. W poniedziałek 11 XI obchodzić będziemy 101-ną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. O g. 16.45 nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej na placu przy maszcie, a później Msza św. za Ojczyznę. Prosimy o asystę poczty sztandarowe strażaków jak i uczniów szkół naszej parafii.

W najbliższy wtorek zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne na wieczorną Mszę św. o g.17.00 i spotkanie.

W tym tygodniu odbędą się spotkania przed bierzmowaniem młodzieży klas VIII w grupach: we wtorek o g. 18.00 i w piątek o g. 18.00. Spotkania odbędą się w kościele.

Codziennie w tym tygodniu o 16.30 odmawiać będziemy modlitwy za zmarłych z odczytaniem wypominków jednorazowych.

W najbliższy czwartek – pierwszy miesiąca listopada zapraszamy na Mszę św. o g. 17.00 schole, młodzież oazową i służbę liturgiczną oraz rodziny domowego Kościoła. Co miesiąc w czasie takiej Mszy św. z pełną asystą liturgiczną i homilią będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W przyszłą niedzielę zbierana będzie na tacę czwarta kwartalna składka inwestycyjna. Wraz z dodatkowymi środkami zbieranymi z innych okazji jest ona konieczna, aby móc regularnie spłacać raty kredytowe za organy. Świadomi kumulacji wielu wydatków tym bardziej dziękujemy ofiarodawcom za każdą złotówkę.

Pragniemy poinformować, że Ojciec Święty Franciszek włączył naszego Rodaka ks. Prałata Mieczysława Niepsuja do Kapituły, która sprawuje pieczę nad bazyliką Matki Bożej Większej w Rzymie.

Uroczyste wprowadzenie do grona Kanoników tej Kapituły będzie miało miejsce w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w dniu 24 listopada 2019 r. Życzymy Ks. Prałatowi obfitości łask Bożych w nowej posłudze kapłańskiej.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty ołtarza. W nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców Trzemeśni Pańskie i Markówka.

Poręba.

Bóg zapłać za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. W najbliższym tygodniu  proszę parafian zamieszkałych pod numerami: 103, 183, 181, 209, 102.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Oleksy – wieczny odpoczynek…