V Niedziela zwykła - 9.02.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Scholastyki, we wtorek Matki Bożej z Lourdes. Z racji przypadającego Dnia Chorego w najbliższą sobotę 15.02 zostanie odprawiona Msza św. dla ludzi chorych i starszych o g. 10.00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi.

 W środę – II miesiąca -  o godz. 17.00 w ramach nowenny do Naszej Matki Pocieszenia, odprawiona zostanie Msza św. Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci.

Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim rodzinom za życzliwe przyjęcie kapłana.  W naszej parafii prawie wszystkie rodziny przyjmują kapłana – nieliczne przypadki zamkniętych domów dotyczą przede wszystkim rodzin napływowych bądź innowierców. Dziękujemy również za złożone ofiary, które przeznaczone są na dzieła naszej archidiecezji jak i inne dobre cele.

Ks. Proboszcz nie zdołał dotrzeć do chorych w miniony czwartek za co oczekujących bardzo przeprasza. Do tych chorych uda się w najbliższy czwartek od g. 13.00.

W tym tygodniu odbędą się w kościele spotkania kandydatów do bierzmowania – we wtorek o g. 18.00 i w piątek o g. 18.00. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy we wtorek na Mszę św. o g. 17.00.

Sprawy finansowe. W minionym tygodniu zakupiona została kolejna ponad półhektarowa działka na rozszerzenie cmentarza. Było to możliwe dzięki składanym ofiarom na tzw. pokładne czyli 20-letnią dzierżawę miejsca na grób. Bóg zapłać tym rodzinom, które takie ofiary złożyły i o to prosimy pozostałe rodziny. Można to uczynić także ratami. Fundusze te są potrzebne na całkowitą spłatę zakupionej działki. Wobec pewnych niejasności chciałbym przypomnieć, że parafia nie czerpie żadnych korzyści z budowanych piwnic czy nagrobków – każdy może sobie wybrać firmę budowlaną byle miała uprawnienia budowlane i ubezpieczenie. Zasady funkcjonowania cmentarza są zawarte w regulaminie umieszczonym na stronie internetowej parafii.

W najbliższą niedziele przypada środek pierwszego kwartału nowego roku. Dlatego zwracamy się z prośbą o składkę inwestycyjna w niedzielę 16.02 na fundusz spłaty organów. Bóg zapłać wszystkim za zrozumienie i niegasnącą ofiarność, która pozwala systematycznie spłacać kończące się już raty bankowe.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Buliny za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o podjęcie dyżuru parafian z Buliny Górnej I część od r. Włudyka, Poręba 10 do r. Moryców, Bulina 27.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 182, 205, 4, 112, 333

 

Pomódlmy się za śp. Józefa Piekarza, który odszedł do wieczności ….

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni