IV Niedziela zwykła - 2.02.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek wspomnienie św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła. Po Mszy św. o 6.30 będzie tradycyjny obrzęd błogosławienia świecami. W środę obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po Mszy św. o g. 6.30 będzie obrzęd błogosławienia chleba i wody ku czci św. Agaty. W piątek wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od 16.00 a w Porębie w piątek od 14.30. Do chorych udamy się w czwartek i sobotę według stałego harmonogramu. Ks. Proboszcz w sobotę pójdzie do chorych już przed g. 8.00. Jak co miesiąc będą również nabożeństwa pierwszo piątkowe.

Dzieci pierwszokomunijne będą mieć spotkanie w tygodniu po feriach.

Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy grupy kolędnicze na wspólne kolędowanie.

Jeszcze tylko we wtorek Msza św. w Porębie będzie odprawiona o g. 16.00 ze względu na wizytę duszpasterską.

 

Sprzątanie kościoła. Bóg zapłać parafianom z Trzemeśni za troskę o czystość naszej świątyni i złożoną ofiarę na wystrój ołtarza. W kolejną sobotę proszę o dyżur parafian z Trzemeśni droga na Bulinę II część od r. Mistarzów do końca.

Poręba.  Bóg zapłać za dyżur sprzątania kaplicy. W najbliższym tygodniu  proszę o podjęcie dyżuru parafian zamieszkałych pod numerami: 418, 395, 314, 214, 246.

 

Pomódlmy się za śp. Jana Jaska, który odszedł do wieczności ….

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA

 

Poniedziałek 3.02

od g. 9.00: Poręba Dolna od r. Frydryszaków do r. Janiów

od g. 9.00: Zasań od r. Mochelów do r. Trzepaczów wraz z r. Podsiadło

 

Wtorek 4.02

  1. g. 9.00: Zasań – od r. Jaśkowców do r. Hujdusów oraz r. Żabów, Głąbów, Jasków i Żądło

 

Środa 5.02

od g. 9.00: Radlanki – od r. Krupów do r. Bielów

 

Czwartek 6.02

od g. 9.00: Trzemesnia Pańskie – od r. Malinów do r. Lisów

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni