XII Niedziela zwykła - 21.06.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Dla dzieci komunijnych najbliższy tydzień do piątku włącznie jest tzw. białym tygodniem. Wszystkie dzieci będą codziennie uczestniczyć we Mszy św. o g. 18.00 i nabożeństwie. W poniedziałek pierwsza grupa po nabożeństwie będzie miała odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci otrzymają obrazki komunijne i będą mogły zrobić pamiątkowe zdjęcia. Podobnie we wtorek druga grupa. Na odnowienie przyrzeczeń dzieci przynoszą swoje świece chrzcielne lub komunijne.

We środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W tym tygodniu będzie zakończenie roku szkolnego – Msza św. w Trzemeśni dla SP Trzemeśnia i Zasań będzie we czwartek 25.06 o g. 9.00, a dla SP Poręba również we czwartek o g. 11.00 w kaplicy w Porębie

W  sobotę zapraszamy do udziału w nabożeństwie Pocieszenia – parafialnej fatimie. O g. 19.30 nabożeństwo maryjne, o 20.00 Msza św. i po niej procesja światła wokół kościoła. Zapraszamy w miarę możliwości także dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w świetlicy – centrum informacji turystycznej. Obowiązuje ścisły limit uczestników a zapisy kończą się 2 lipca.

 

Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Rodzicom z trójek klasowych za ogrom trudu organizacyjnego. Dziękuję za dar ołtarza zarówno dla kościoła w Trzemeśni jak i kaplicy w Porębie. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w przygotowaniu liturgicznym w tym pani Oli za przygotowanie muzyczne. Dziękujemy za piękną dekoracje kościoła, za posprzątanie otoczenia i wnętrza kościoła pomimo trudnych warunków pogodowych. Także strażakom z Trzemeśni i Zasani za umycie kostki wokół kościoła i na parkingu. Wszystkim Bóg zapłać!

W przyszłym tygodniu o dyżur sprzątania kościoła prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Burkatów do r. Bargielów.

PORĘBA: Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  39, 93, 121, 85, 90.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Gogól ….

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni