XIII Niedziela zwykła - 28.06.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Jutro przypada Uroczystość śwśw. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. będą jak w każdą niedzielę. W Porębie będzie Msza św. jedynie popołudniu o g. 16.30. Na Mszy św. o g. 18.00 będziemy modlić się w intencji ks. Piotra z racji przypadających w tym dniu imienin naszego Księdza Wikariusza.

We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych procesją po Mszy wieczornej. Zapraszamy dzieci komunijne w strojach komunijnych.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w czwartek i piątek od g. 17.00, a w Porębie w piątek od g.15.30. Codziennie przed Mszami św. można również skorzystać z sakramentu pokuty. Nabożeństwa pierwszopiątkowe będą jak co miesiąc.

W czwartek od 8.30 i sobotę ks. proboszcz uda się do chorych, którym udziela komunii św. z racji I piątku. Ks. Piotr do chorych pojedzie dopiero w sierpniu.

W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. chrzcielna o g. 14.00.

W sobotę o g. 6.30 odprawiona zostanie Msza św. Arcybractwa MB Pocieszenia w j. łacińskim. Z kolei o 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu MB. Wcześniej o 17.30 róże różańcowe poprowadzą różaniec, a po Mszy św. odbędzie się zmianka tajemnic róż fatimskich. W sobotę na Mszę św. o g. 18.00 zapraszamy również rodziców spodziewających się dziecka. Po komunii św. udzielane będzie indywidualne błogosławieństwo dla rodziców i dziecka rozwijającego się pod sercem matki.

Do czwartku 2 VII włącznie trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w świetlicy środowiskowej.

Rozpoczął się sezon letni i niestety nasilił się proceder wyrzucania śmieci domowych do kontenera cmentarnego. Szczególnie zwracam się do mieszkańców domków letniskowych – ten kontener przeznaczony jest na śmieci z porządkowania grobów. Parafia ponosi ogromne koszty wywozu śmieci – wywóz jednego kontenera to obecnie blisko 1 000 zł. Proszę zwracać uwagę, jeśli zauważycie, że ktoś traktuje ten kontener jako śmietnik komunalny.

Bóg zapłać rodzinom z Łęk za dyżuru sprzątania Kościoła. W przyszłą sobotę prosimy parafian z Łęk prawa strona od r. Światłoniów do r. Ćwierzów.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  23, 185, 343, 428, 240.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni