Ogłoszenia XIX Niedziela zwykła

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Kalendarz liturgiczny. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klary, we święto NMP kalwaryjskiej, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe.

We sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. sprawowane będą jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. W Porębie Msza św. o g. 10.30 będzie miała charakter odpustu ku czci św. Maksymiliana, patrona kaplicy. Po Mszy św. będzie również procesja wokół kaplicy.

Komunikat Metropolity Krakowskiego:

Ponieważ w dniu 15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, w Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęto modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawiana w stolicy w sierpniu 1920 roku. W jej programie przewidziana została adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br. w intencjach Ojczyzny. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zachęca do zorganizowania także w parafiach Archidiecezji Krakowskiej w tym samym czasie dłuższego czuwania przed Najświętszym Sakramentem i włączenia się w ten sposób do sztafety modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej.  Odpowiadając na ten apel w naszej parafii czuwanie modlitewne będzie w piątek od Mszy wieczornej do Apelu Jasnogórskiego.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

Bóg zapłać rodzinom z Zasani za dyżur sprzątania Kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy parafian z Zasani lewa strona od r.  Beaty  Cyrek do r. Anny Zabłocka. Ze względu na sobotnią uroczystość sprzątanie to będzie w piątek po wieczornej Mszy św. ok. 18.30.

PORĘBA:

Bóg zapłać również za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami 166, 17, 396, 201, 250.

 

Polećmy Miłosierdziu Bożemu duszę św. Władysława Czerwińskiego, Marię Górkę i Zofię Bednarz ….

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni