XXIII Niedziela zwykła - 6.09.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Kalendarz liturgiczny. We wtorek obchodzimy święto Narodzenia NMP. W środę bł. Anieli Salawy. W sobotę w katedrze na Wawelu odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Krzyżma św. odłożona z Wielkiego Czwartku. Pobłogosławione zostaną oleje chorych i krzyżma konieczne do sprawowania sakramentów w całej diecezji.

W najbliższą sobotę ks. proboszcz uda się do chorych odwiedzanych co miesiąc w soboty, a ks. Piotr w sobotę tydzień później. Przepraszamy, że nie udało się wcześniej poinformować o tym przesunięciu terminu. Prosimy rodziny chorych o podanie numeru telefonu, aby na przyszłość móc poinformować o ewentualnych zmianach.

W tym tygodniu zapraszamy na spotkanie do kościoła młodzież z byłych klas 8, którzy mają przystąpić do sakramentu bierzmowania: we wtorek o g. 18.30 lub w piątek również o g. 18.30.

 

Bóg zapłać rodzinom z Zasani za sprzątanie Kościoła w minioną sobotę i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy parafian z rejonu Zasań prawa strona od r. Sławomira  Hujdusa do r. Haliny Chlipała.

Bóg zapłać parafianom również za hojniejszą niż zwykle składkę z dnia odpustu parafialnego i wszystkim, którzy przyczynili się do jego świętowania.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  211, 226, 35, 275, 104.

 

Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Stanisława Wilka, Czesława Pytlika oraz braci Bartłomieja i Bogdana Światłoniów …..

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni