XXIV Niedziela zwykła - 13.09.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Kalendarz liturgiczny. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Św., we wtorek MB Bolesnej, a w piątek święto św. Stanisława Kostki.

W najbliższą sobotę o g. 11.00 ks. bp Jan Zając udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spotkania przed bierzmowaniem będą dla wszystkich w poniedziałek, wtorek i czwartek o g. 19.00 w kościele. W te dni będzie również dodatkowa okazja do spowiedzi od g.18.30.

 

W piątek  na Mszę Świętą o godzinie 18.00 zapraszamy dzieci ze scholi, młodzież oazową, ministrantów i lektorów oraz rodziny Domowego Kościoła. Podczas Mszy świętej rozpoczniemy nowy rok formacyjny.

W sobotę od g. 14.00 ks. Piotr uda się z Komunią św. do chorych, których odwiedza co miesiąc na I piątek.

 

Bóg zapłać rodzinom z Zasani za dyżur sprzątania Kościoła w minioną sobotę i złożoną ofiarę na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy parafian z Zasani droga na Kamiennik od r. Stanisławy  Zięby do r. Mieczysława Łabędzia oraz od r. Ireny  Biel do r. Genowefy Moryc. Ze względu na bierzmowanie to sprzątanie będzie w piątek o g. 19.00.

 

PORĘBA:

Bóg zapłać za troskę o czystość kaplicy w minionym tygodniu. Na kolejny tydzień proszę parafian zamieszkałych pod numerami  197, 402, 155, 138, 125a.

 

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Józefa Lenart – polećmy ją Bożemu miłosierdziu.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni