XXVII Niedziela zwykła - 4.10.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Jutro przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. We środę wspomnienie NMP Różańcowej, w piątek bł. Wincentego Kadłubka.

Ze względu na zmianę podziału godzin w szkole i powstałe przez to trudności przy organizacji pogrzebów zostaje przywrócony od jutra tzw. letni porządek Mszy św.. Wieczorne Msze św. będą o g. 18.00, a w Porębie o 16.30 – w niedziele w Porębie o g. 16.00. Nabożeństwa różańcowe będą w tygodniu od jutra po Mszy czyli o g. 18.30, a w Porębie o g. 17.00. W niedzielę różaniec będzie przed Mszą popołudniową czyli o g. 17.30 i w Porębie o g. 15.30. Ten układ Mszy św. pozostanie na cały rok. Prosimy osoby, które miały przyjęte Msze o g. 17.00, aby zwróciły uwagę na przesunięcie godziny na 18.00.

Młodzież kl. VIII wraz z rodzicami zapraszamy w piątek na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo różańcowe inaugurujące bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XX Dzień Papieski. Składka do puszek przeznaczona będzie na dzieło III Tysiąclecia wspierające w wykształceniu zdolną młodzież z ubogich rodzin.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii prosimy o składanie dorocznych ofiar na utrzymanie cmentarza czyli na wywóz śmieci w wysokości 30 zł. od każdej rodziny /małżeństwa/. Ceny wywozu śmieci wzrosły o blisko 100%. Jeśli ktoś nie może takiej ofiary złożyć niech pozostanie przy 20 zł. Pragnę też przypomnieć, że dzięki składanym ofiarom za 20-letnią dzierżawę miejsca – tzw. pokładne – udało się wykupić prawie wszystkie działki przeznaczone na rozszerzenie cmentarza, a w najbliższym czasie do cmentarza zostanie doprowadzony prąd. Pozostała jeszcze tylko jedna, środkowa działka. Bóg zapłać wszystkim za te ofiary – bez nich cmentarz byłby już prawdopodobnie zamknięty.

Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i  jednorazowe – prosimy o czytelne wypełnienie i zaznaczenie właściwego miejsca i godziny odczytania. Wypominki składać można po Mszach św.

 

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom z Zarzecza za tak liczny udział w dyżurze sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy kolejnych mieszkańców Trzemeśni – Zarzecza od rodziny Skórów do rodziny Nowaków.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  108, 56, 208, 78.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Tułacz i Jerzy Pawlak, a w sobotę 10. X minie 47 lat od śmierci ks. Piotra Wykurza – niezapomnianego proboszcza naszej parafii. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni