XXIX Niedziela zwykła - 18.10.2020

^

  • 1 Kościół Matki Bożej Pocieszenia
    Kamień węgielny pod nową świątynię został poświęcony w 1997 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II. W ołtarzu głównym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Pocieszenia na tle mozaiki przedstawiającej drzewo w ogrodzie rajskim. Wnętrze świątyni zdobią freski oraz witraże. W r. 2016 wybudowano organy piszczałkowe.
  • 2 Kościół pw. Św. Klemensa, Papieża i Męczennika
    Obecna świątynia to cenny zabytek architektury drewnianej z końca XVIII w. Do kościoła o konstrukcji zrębowej dostawiona jest wieża słupowa z pochyłymi ścianami i pozorną izbicą, nakryta cebulastym hełmem z latarnią. W środku kościoła jest m.in. cenny tryptyk późnogotycki z 1. poł. XVI w. z obrazem MB z Dzieciątkiem, częściowo przerobionym w XVII w.
  • 3 Kaplica o. Maksymiliana Kolbego
    Budowę kaplicy rozpoczęto w latach 80. Na upamiętnienie kanonizacji św. Maksymiliana otrzymała tytuł pw. Św. Maksymiliana Kolbe. W roku 2015 przeszła gruntowny remont, dzięki czemu nabrała zupełnie nowego wyglądu wnętrza.

.


Parafia św. Klemensa Papieża i Męczennika

w Trzemeśni

Różaniec online

Różaniec o ustanie epidemii

ONLINE

codziennie

20:30

Liturgia Słowa

Kalendarz liturgiczny. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Łukasza, patrona służby zdrowia. Jutro bł. ks. Jerzego Popiełuszki. We wtorek św. Jana Kantego a we czwartek św. Jana Pawła II. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. i różaniec. Cały najbliższy tydzień Kościół poświęca modlitwie za wszystkich misjonarzy pracujących na krańcach świata. Wśród nich są także nasi rodacy.

W gablocie wywieszone są plakaty o uroczystościach odpustowych w Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe oraz doroczne ofiary na wywóz śmieci z cmentarza.

 

W poniedziałek lub piątek zapraszamy młodzież z klas VIII na nabożeństwo różańcowe i po nim krótkie spotkanie w kościele przygotowujące do bierzmowania.

 

W związku z nową falą pandemii nasz Metropolita wznowił dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej dla osób starszych i schorowanych. W kościele należy również mieć nałożone maseczki i wobec limitu osób zachowywać od siebie odstęp ok. 1,5 m. Módlmy się o ustanie epidemii szczególnie na nabożeństwach różańcowych, które będą też transmitowane z naszej świątyni.

 

 

 

Sprzątanie. Dziękujemy parafianom za dyżur sprzątania naszej świątyni oraz za ofiarę na kwiaty. Na kolejną sobotę prosimy mieszkańców Trzemeśni Krupówka i Kwintówka od r. Drożdżów do r. Hujdusów.

 

Poręba. Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy do dzisiejszej niedzieli oraz za ofiarę na kwiaty. W następnym tygodniu proszę, aby dyżur podjęli parafianie z pod numerów  220, 53, 239, 48.

 

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności św. Rozalia Ulman i Genowefa Pachacz….

Transmisje online

Transmisje Mszy św.

Niedziela: godz. 12.00.

Gorzkie Żale w Niedzielę o godz 16:00

 Różaniec o ustanie epidemii

codziennie o 20:30

 

Copyright © 2020 Parafia w Trzemeśni